Podłogi układane we wzór jodełki coraz częściej goszczą w projektach nowoczesnych wnętrz. Architekci oraz projektanci widzą w nich bardzo duży potencjał, ponieważ dają one ogromne możliwości aranżacyjne. Nam bardzo podoba się ten trend! A Wam?

 W nowoczesnych domach oraz mieszkaniach coraz częściej możemy spotkać podłogi układane we wzór jodełki. Parkiety tego typu doskonale komponują się z modernistycznymi elementami wyposażenia i dodatkami, tworząc wspólnie bardzo eleganckie, a zarazem modne przestrzenie. Inspirujemy z firmą Kaczkan!

Powiew luksusu…

Solidna, dębowa podłoga ułożona we wzór jodełki jest wprost stworzona do nowoczesnych stylizacji wnętrz. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu parkietu tego typu z modnymi meblami oraz dekoracjami, możemy uzyskać wnętrze wyróżniające się zarówno ponadczasowym szykiem, jak i idealnie wpisujące się w najnowsze trendy w świecie wykańczania wnętrz. Dzięki przycięciu klepek pod odpowiednim kątem, a następnie poddaniu ich specjalnym zabiegom wykańczającym, oferta podłóg tego typu jest bardzo zróżnicowana. Na przykład firma Kaczkan posiada w swoim asortymencie klepki przycięte pod kątem 45 stopni, tworzące na podłodze wzór jodełki francuskiej oraz pod kątem 22,5 stopnia – tworzące wzór jodełki węgierskiej. Dwa złączone ze sobą elementy wyglądem przypominają grot strzały, a całość tworzy charakterystyczną, zygzakowatą strukturę. Klepki oferowane przez firmę Kaczkan składają się z dwóch warstw drewna: wierzchniej warstwy szlachetnej oraz podkładu liściastego lub iglastego, co stanowi o ich wysokiej jakości oraz wytrzymałości. Deski dostępne są w kilku rozmiarach, dzięki czemu możemy bez problemu dopasować je do każdej sytuacji projektowej. W ofercie Kaczkan możemy znaleźć klepki wykończone olejami naturalnymi oraz lakierami UV w transparentnym wybarwieniu, podkreślającym autentyczną kolorystykę oraz usłojenie dębiny, a także w różnorodnych barwach dostępnych w kolekcji Colours of the Nature i Colours of the World.

Którą jodełkę wybierzesz?

Klasyczna estetyka jodełki oraz bogata oferta wybarwień klepek sprawia, że podłoga ułożona we wzór jodełki francuskiej lub węgierskiej króluje w ostatnim czasie w naszych domach oraz mieszkaniach, dodając im bardzo designerskiego looku. W aranżacjach utrzymanych w nowoczesnej odsłonie stylu francuskiego zdecydowanie lepiej sprawdzą się klepki przycięte pod kątem 45 stopni w jasnym wybarwieniu, takim jak Champagne, przywodzącym na myśl odcień szampana albo Vanilla w subtelnym, waniliowym kolorze. Amatorom angielskich stylizacji we współczesnym wydaniu spodoba się parkiet Alaska w chłodnej, śnieżnobiałej tonacji. W minimalistycznych oraz surowych, industrialnych wnętrzach doskonale zaprezentuje się natomiast jodełka węgierska w wybarwieniu Grey Eagle lub pokryta białym albo szarym olejem naturalnym. Taka podłoga będzie idealnie harmonizowała się z ascetycznym wystrojem wnętrza. W aranżacjach opartych na organicznych materiałach wykończeniowych nie może zabraknąć podłogi pokrytej transparentnym olejem naturalnym, podkreślającym niczym nieskażone piękno dębiny, zaś w nieco bardziej awangardowych projektach, opartych na głębokiej kolorystyce, sprawdzą się parkiety w wybarwieniach Whisky, imitujące odcień znanego trunku, Coffee w kolorze kawy oraz Onyx w bardzo nasyconej, ciemnobrązowej tonacji. Ciekawym rozwiązaniem jest także naprzemienne ułożenie klepek w różnych barwach – tym sposobem możemy wprowadzić do naszych domów oraz mieszkań bardzo intrygujący akcent!

 

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczka 30 lat „ Bez rzemiosła nie ma designu”

Historia

            Zakład produkcji drzewnej Kaczkan powstał w 1987 roku.

Założycielami firmy byli śp. Henryk Kaczkan oraz jego syn Józef Waldemar Kaczkan. Pierwotnie przedsiębiorstwo posiadało jeden zakład produkcyjny w Kiełkutach, gdzie wytwarzano wyłącznie wyroby tartaczne. Po niespełna 10 latach do asortymentu firmy dołączyły wyroby gotowe.

W 2002 roku w Klonowym Dworze powstał drugi zakład produkcyjny, w którym obecnie mieści się bardzo innowacyjna fabryka wyrobów gotowych. Za sprawą dofinansowania ze środków z Unii Europejskiej, w 2006 firma Kaczkan wzbogaciła się o nowoczesne linie technologiczne do produkcji parkietu dwuwarstwowego.

Wysoki popyt na premierowe produkty skutkował zwiększeniem zapotrzebowania na półfabrykaty, dlatego w 2010 roku firma Kaczkan wybudowała nowy tartak, zamknięty w jednym ciągu produkcyjnym.

W 2012 roku rodzinne przedsiębiorstwo otworzyło fabrykę podłóg dwuwarstwowych o wysokim zaawansowaniu technologicznym, co nadało marce nowej jakości oraz pozwoliło znacznie rozszerzyć asortyment.

 Rodzinny biznes

            Założyciele firmy – śp. Henryk Kaczkan oraz Józef Waldemar Kaczkan, przez lata przekazywali swoją wiedzę oraz dzielili się doświadczeniem związanym z drewnem i jego obróbką ze swoimi najbliższymi.

Obecnie w rozwój przedsiębiorstwa zaangażowane jest trzecie pokolenie, które dumnie reprezentuje dorobek swoich przodków. Wartości  i zasady rodzinnego przedsiębiorstwa przekazywane z pokolenia na pokolenie od 30 lat wzbudzają respekt i zaufanie wśród klientów.

Misja firmy

            Firma Kaczkan powstała, by tworzyć wyjątkowe podłogi drewniane. Celem rodzinnego przedsiębiorstwa jest zaspakajanie nawet najbardziej wyrafinowanych gustów klientów, którzy w swoich domach pragną otaczać się naturalnym pięknem i przedmiotami o najwyższej jakości.

Jakość

            Drewno wykorzystywane do produkcji podłóg Kaczkan pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym.

Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska.

 Wyróżnienia

            Najwyższą jakość oferowanych przez firmę Kaczkan produktów potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE, certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany za poszanowanie zasad gospodarki leśnej.             Firma Kaczkan otrzymała także liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu i Orły Eksportu.

Asortyment

            Wprowadzenie przez firmę Kaczkan innowacyjnych linii technologicznych przełożyło się zarówno na wysoką jakość oferowanych produktów, jak i na ich estetykę.

Aktualnie w asortymencie rodzinnego przedsiębiorstwa znajdują się produkty przyjazne tradycjonalistom – parkiety lite i deski podłogowe oraz amatorom nowoczesności  – parkiety dwuwarstwowe. W przypadku nowoczesnych podłóg, klient ostateczny ma możliwość stworzenia indywidualnego produktu pod względem wymiaru, koloru, struktury, gatunku oraz klasy drewna.

Roczna produkcja podłóg dwuwarstwowych w firmie Kaczkan wynosi 900 000 m kw., a podłóg litych 200 000 m kw.

Dystrybucja

Produkty firmy Kaczkan dostępne są na polskim oraz zagranicznym rynku. Blisko 90% podłóg trafia do następujących krajów: Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Holandia, Anglia, Australia, Irlandia, Hiszpania, Litwa, Słowenia, Dania, Monako, Francja, Estonia, Rosja, Austria i Ukraina.