izolacja_armaflex_ace_plus_firmy_armacell_instalacja

Z punktu widzenia bezpieczeństwa jedną z najbardziej krytycznych cech izolacji jest jejreakcja na ogień i  ewentualny udział w rozprzestrzenianiu się pożaru, szczególnie podczas jego pierwszego etapu. Z myślą o tym problemie firma Armacell stworzyła Armaflex ACE Plus – otulinę o doskonałych parametrach, która nie tylko nie przyczyni się do rozwoju pożaru, ale wręcz może spowolnić jego rozwój już na samym początku.

Odpowiednie zabezpieczenie przeciwpożarowe budynku stanowi poważne wyzwanie. Szczególnie problematyczna wydaje się izolacja pokrywająca instalacje. Izolacje z syntetycznego kauczuku są materiałem organicznym a więc palnym. Otuliny niskiej jakości, bez odpowiedniej ilości tzw. uniepalniaczy mogą w znacznym stopniu przyczynić się do rozwoju pożaru, emitując jednocześnie szkodliwe produkty spalania. Czy zatem musimy rezygnować z izolacji na rzecz bezpieczeństwa? Na szczęście nie! Wyjątkowo elastyczna izolacja Armaflex ACE Plus firmy Armacell zapewni nam spokojny sen, ale również zadba o odpowiednią ochronę rur.

Armaflex ACE Plus – As wśród izolacji

Armaflex ACE Plus firmy Armacell jest izolacją stworzoną na bazie pianki elastomerowej uzyskanej z kauczuku syntetycznego. Jej bardzo niska przewodność ciepła (współczynnik lambda na poziomie poniżej 0,035 W/(m*K) ) pozwala zminimalizować zjawisko swobodnej ucieczki energii, natomiast wysoki współczynnik oporu przeciw dyfuzji pary wodnej czyni z Armaflex ACE Plus doskonałą barierę, uniemożliwiającą skraplanie się wody na powierzchni rur. Dzięki takiej wszechstronności otulina ta może być stosowana nie tylko do zabezpieczenia rur z gorącą czy zimną wodą, ale również w przypadku klimatyzacji, urządzeń chłodniczych czy kanałów wentylacyjnych. Co więcej, bardzo wysoka elastyczność, jaka charakteryzuje materiał, pozwala dokładnie zabezpieczyć instalacje o nawet najbardziej skomplikowanym kształcie.

Jednak to nie doskonałe parametry robocze otuliny Armaflex ACE Plus firmy Armacell stanowią o jej wyjątkowości. Priorytetem podczas jej tworzenia było bowiem zapewnienie najlepszej reakcji na ogień. W laboratoriach firmy Armacell udało się opracować materiał, który nie tylko nie bierze udziału w rozprzestrzenianiu się ognia, ale również jest niekapiący i samogasnący. Wszystko to sprawia, że Armaflex ACE Plus posiada klasę reakcji na ogień BL-s3,d0 (otuliny) i B-s3,d0 (role oraz taśmy) wg europejskiej normy EN 13501-1, co potwierdzają badania przeprowadzone zgodnie z normami EN 13823 i EN ISO 11925-2.

 

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o.

55-300 Środa Śląska

Targowa 2

tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

 

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.