Instalacje klimatyzacyjne stosowane w obiektach użyteczności publicznej wymagają izolacji, która przede wszystkim zapobiegnie zjawisku kondensacji pary wodnej. Istotną kwestią jest także zabezpieczenie przed rozwojem mikroorganizmów w wilgotnym i ciepłym środowisku, jakie powstaje wokół rur i przewodów wentylacyjnych. Pomocna w tym względzie jest elastyczna izolacja AF/Armaflexz ochroną antybakteryjną firmy Armacell.

af_armaflex_potrojna_ochronaZapewnienie odpowiedniej temperatury pomieszczeń to jedno z podstawowych zadań stawianych przed urządzeniami klimatyzacyjnymi. Nabiera ono szczególnego znaczenia w sytuacji, kiedy wpływa na samopoczucie oraz zdrowie dużej liczby osób. Z tego powodu w obiektach użyteczności publicznej czybiurach wymagana jest najwyższa sprawność systemów utrzymujących prawidłowy klimat w ich wnętrzach. Również w halach przemysłowych, gdzie na dużą skalę wykorzystywane są urządzenia i systemy chłodnicze, a w których niejednokrotnie pracuje nie tylko duża liczba ludzi, ale dodatkowo wytwarzane są produkty spożywcze, kluczowe jest zabezpieczenie instalacji przed nadmiernym rozwojem różnego rodzaju drobnoustrojów. Sposobem na trwałą ochronę przed mikrobami, grzybami oraz pleśnią jest izolacja AF/Armaflex firmy Armacell, wyposażona w ochronę antybakteryjną, uzyskaną dzięki zastosowaniu technologii MICROBAN.1

Maksymalna wydajność

Wielkopowierzchniowe obiekty przemysłowe, komercyjne bądź użyteczności publicznej, zużywają dużą ilość energii potrzebnej na utrzymanie w nich prawidłowej temperatury oraz wilgotności powietrza. Tym samym wymagają wysoce efektywnych rozwiązań, jakie w znaczący sposób pozwolą na optymalizację kosztów ich eksploatacji. W przypadku systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych oraz chłodniczych, w wymierny sposób można minimalizować tego rodzaju wydatki dzięki zastosowaniu odpowiedniego rodzaju izolacji. AF/Armaflex łączy w sobie niską wartość współczynnika  izolacyjnego λ ≤ 0,033 W/(m·K) oraz wysoką wartość odporności na dyfuzję pary wodnej µ ≥ 10 000, dzięki czemu spełnia wysokie wymagania obowiązujących norm oszczędności energii. Gwarantuje to większą wydajność energetyczną całej instalacji. Analizy LCA dowodzą bowiem, że wykorzystanie AF/Armaflex prowadzi do zaoszczędzenia aż 140 razy więcej energii niż używane jest do jego produkcji. Przede wszystkim jednak izolacja ta podnosi skuteczność urządzeń klimatyzacyjno-chłodniczych, a tym samym pozwala na wymierne korzyści ekonomiczne.

Czyste i zdrowe powietrze

Jakość powietrza, jakim oddychają użytkownicy budynków, zależna jest w dużej mierze od urządzeń, które wykorzystywane są do jego doprowadzania i odprowadzania. W przypadku  przesyłu czynnika chłodzącego, temperatura na powierzchni  przewodów obniża się, co przyczynia się do powstawania  kondensacji. Tym samym pojawiają się zawilgocone miejsca, które sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów powodujących złe samopoczucie oraz pogarszających stan zdrowia. Użycie AF/Armaflex do izolacji zarówno urządzeń, jak i samych przewodów instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnych, wyklucza tego rodzaju zagrożenia. Innowacyjna technologia MICROBAN, która odpowiada za charakterystyczną, mikrokomórkową strukturę AF/Armaflex, powoduje, że wszelkiego rodzaju drobnoustroje są skutecznie zwalczane. System ochronny zawarty jest w całym produkcie od momentu jego wytwarzania, dzięki czemu jest trwały, a jego skuteczność nie zmienia się z upływem czasu. To rozwiązanie sprawia, że AF/Armaflex dedykowany jest do uszczelniania instalacji w obiektach, gdzie wymagany jest wysoki poziom kontroli wilgotności oraz higieny i jakości powietrza. Z powodzeniem można go stosować w szpitalach, czy ośrodkach zdrowia, a także w zakładach farmaceutycznych i przemyśle spożywczym.

Armacell Poland Sp. z o.o.

55-300 Środa Śląska

ul. Targowa 2

www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.