Odpowiednia izolacja w przypadku kanałów wentylacyjnych jest z punktu widzenia naszego komfortu sprawą bardzo istotną. Eliminacja osadzającej się na ich powierzchni wilgoci, minimalizacja strat ciepła, oraz zminimalizowanie propagacji hałasu to   trzy najważniejsze zalety odpowiednio dobranej izolacji. Niestety, większość tradycyjnych produktów może swoim wyglądem znacznie pogorszyć estetykę pomieszczenia. Dlatego też firma Armacell przygotowała izolację Armaflex Duct Al, która pomoże nam rozwiązać ten problem.

Chociaż wydawać by się mogło, że izolacja kanałów wentylacyjnych jest kwestią niezbyt znaczącą, stanowi to bardzo mylny wniosek. Fakt, nie występują tutaj znaczne straty energii, typowe np. dla instalacji grzewczej, powodujące obniżenie sprawności systemu i koszty finansowe. Jednak należy pamiętać, że odpowiednio dobrana otulina pozwala również zapobiegać innym, równie istotnym problemom, jak chociażby kondensacja pary wodnej na powierzchni kanału lub propagacja uciążliwego hałasu. Niestety, zapewnienie odpowiedniej ochrony kanałom wentylacyjnym jest często nie tylko zaniedbywane, ale wręcz specjalnie pomijane ze względów estetycznych. Ponieważ faktycznie, niezaizolowany kawałek blachy wygląda znacznie lepiej, niż kanał zabezpieczony tradycyjnymi metodami, np. przy użyciu wełny mineralnej. Stąd częsty dylemat, czy zapewnić odpowiednią ochronę, czy też estetyczny wygląd instalacji wentylacyjnej, szczególnie w miejscach, gdzie nie jest ona ukryta w ścianie, a przebiega na widoku. By oszczędzić nam podobnych rozterek, firma Armacell wprowadziła na rynek izolację Armaflex Duct Al, która nie tylko gwarantuje odpowiednią ochronę kanałów wentylacyjnych, ale również, dzięki warstwie folii aluminiowej, charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem.

Srebrna ochrona przed wilgocią i hałasem

Izolacja ArmafleAF_Armaflex_Duct_Armacellx Duct Al firmy Armacell została stworzona specjalnie z myślą o optymalnym zabezpieczeniu kanałów wentylacyjnych. Dzięki wykorzystaniu cenionego przez profesjonalistów wysoce elastycznego materiału z rodziny Armaflex, stanowi doskonałą barierę dyfuzyjną zapobiegającą kondensacji pary wodnej na zimnej powierzchni blachy. Jest to zasługą spienionego kauczuku syntetycznego o zamkniętej strukturze komórkowej. Dodatkowo, bardzo wysoka elastyczność izolacji Armaflex sprawia, że materiał ten doskonale przylega do powierzchni kanału, tłumiąc ewentualne wibracje. Jest to o tyle istotne, że puste, blaszane przewody kanałowe sprzyjają

rozprzestrzenianiu się hałasu wzdłuż całej ich długości. Dzięki swoim właściwościom tłumiącym, Armaflex Duct Al firmy Armacell pozwala zminimalizować niechciane dźwięki, jakie mogą być przenoszone tą drogą. Dodatkowo, warstwa folii aluminiowej, jaka pokrywa wierzchnią stronę izolacji, nie tylko zapewnia estetyczny wygląd chronionym powierzchniom, ale również znacznie ułatwia utrzymanie ich w czystości. Jest to bardzo duża zaleta, szczególnie w porównaniu z tradycyjną wełną mineralną, która z czasem może stać się siedliskiem różnego rodzaju mikroorganizmów. Co więcej, pokrycie izolacji warstwą aluminium, znacznie podnosi jej odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Po prostu ją naklej

Poza bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi, Armaflex Duct Al firmy Armacell charakteryzuje się również bardzo prostym montażem, nawet na skomplikowanych instalacjach wentylacyjnych. Dzięki pokryciu wewnętrznej strony warstwą samoprzylepną oraz wspomnianej już wysokiej elastyczności materiału, instalacja Armaflex Duct Al przebiega bardzo sprawnie i szybko, nawet w przypadku trudno dostępnych miejsc oraz bardziej skomplikowanych elementów systemu takich jak rury o dużej średnicy, czy różnego rodzaju zbiorniki. Co więcej, aż pięć dostępnych grubości (9, 15, 19, 25 oraz 32 mm) znacznie ułatwia nam dobór izolacji, która w optymalny sposób spełni nasze wymagania.

 

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o.

55-300 Środa Śląska 

ul. Targowa 2

tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.