libet_logo

 

 

 

 

 

 

Wrzesień br. to dla firmy Libet miesiąc bardzo ważnych osiągnięć z zakresu BHP. W zakładzie w Libiążu odnotowano 5000 dni bezwypadkowej pracy. To już kolejny sukces spółki w tym obszarze. Jednak jego skala pokazuje, jak ważne w przemyśle jest stosowanie odpowiednich mechanizmów, służących ochronie pracowników.

Praca przy tzw. produkcji zawsze wiąże się z ryzykiem wystąpienia wypadku. Mając to na uwadze, Libet od lat konsekwentnie realizuje strategię eliminowania niepożądanych, szkodliwych czynników. Przejrzyste procedury, regularne szkolenia pracowników, inwestycje w sprzęt ochrony osobistej i zabezpieczenia urządzeń czy alerty dotyczące zagrożeń stanowią priorytet w codziennej polityce firmy. Efekty podejmowanych działań są stale monitorowane, co pozwala wyciągać wnioski na przyszłość, a jednocześnie cieszyć się z osiąganych rezultatów. Imponujący wynik 5000 dni, czyli ponad 13 lat bezwypadkowej pracy, to powód do satysfakcji, ale też niezwykle ważna informacja na temat rzeczywistego funkcjonowania zasad BHP.

– Warto podkreślić, że nie jest to pierwszy tegoroczny przykład potwierdzenia skuteczności działań Libet na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa zatrudnionych. – wskazuje Zygmunt Gustowski, Pełnomocnik Zarządu ds. BHP i ochrony środowiska –Kilka dni przed Libiążem załoga z Lublina przekroczyła  bardzo ważny próg tysiąca bezwypadkowych dni, a w lutym wynik 3000 takich dni świętował zakład w Pruszkowie.