silikon_sanitarny_den_braven

 

Nowoczesne łazienki to subtelna gra kolorów – kontrastowe zestawienia lub płynne, przenikanie się barw w jednej tonacji. W takich aranżacjach nie ma miejsca na niepasujące elementy, gdyż każdy najdrobniejszy szczegół może popsuć efekt końcowy. Z tą właśnie myślą stworzona została seria kolorowych uszczelniaczy firmy Den Braven. Silikon Extra Sanitarny skutecznie zabezpieczy łazienkę, a jednocześnie pozwoli dopiąć barwne kompozycje na ostatni guzik.

Szeroki wybór materiałów i akcesoriów łazienkowych sprawia, że coraz częściej wystrój pomieszczeń sanitarnych, podobnie jak salonu czy sypialni, stanowi dopracowaną i starannie przemyślaną kompozycję nie tylko pod względem jej funkcjonalności, ale też i wyglądu. Różnokolorowe płytki ceramiczne, misy umywalkowe, wanny,  a nawet armatura to obecnie norma i dopasowanie ich do siebie nie stanowi większego problemu. Urządzanie łazienki nie kończy się jednak na dobraniu podstawowych elementów wyposażenia, zostaje jeszcze szereg prac wykończeniowych, a tu o odpowiedni kolor już trochę trudniej.

Nowe spojrzenie na kolory

Z racji tego, że łazienka to pomieszczenie, w którym styczność z wodą to codzienność, musi być ona odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią, a co za tym idzie również przed rozwojem pleśni i grzybów. W tym celu uszczelnia się wszystkie newralgiczne miejsca wokół urządzeń sanitarnych, na ich styku ze ścianą czy podłogą, a także w narożnikach powierzchni wyłożonych kafelkami. Chcąc mieć czystą i higieniczną łazienkę nie unikniemy tego typu wypełnień. Co jednak, jeśli tradycyjny kolor uszczelniacza nie pasuje do reszty aranżacji, a biała, silikonowa fuga wokół czarnej umywalki, czy kremowych płytek w przeszklonej kabinie prysznicowej znacząco nie pasuje do reszty? Rozwiązaniem jest zastosowanie kolorowego Silikonu Extra Sanitarnego firmy Den Braven. Preparat ten dostępny jest aż w 12 różnych wersjach kolorystycznych. Oprócz podstawowego białego i transparentnego wybrać można również kolor szary, brązowy, beżowy, jaśminowy lub manhatan. Od niedawana grupę tę rozszerzyło także 5 nowych kolorów, by dobranie odpowiedniego odcienia było jeszcze łatwiejsze. I tak Silikon Sanitarny Extra firmy Den Braven dostępny jest również w wersji grafitowej, jasnoszarej, ciemnoszarej, jasnobrązowej i jasnobeżowej, czyli w pięciu modnych barwach, które są bardzo popularne w ostatnich sezonach. Warto również wspomnieć, że receptura silikonu zapewnia trwałość koloru i eliminuje zjawisko żółknięcia fug. Dzięki temu naszą łazienkę będą zdobić idealnie gładki i połyskliwe silikonowe spoiny w kolorze pasującym do reszty aranżacji.

Na straży estetyki

Urządzając toaletę czy łazienkę w głównej mierze zwracamy uwagę na to, by była wygodna, a jej wystrój był estetyczny. Nie można jednak zapomnieć o przeznaczeniu tego typu pomieszczeń i związanymi z tym specyficznymi warunkami, które sprzyjają rozwojowi pleśni i grzybów. A przecież czarny nalot wokół sanitariatów czy w rogach kabiny prysznicowej nie wpływa pozytywnie na wygląd pomieszczenia. I tu ogromną rolę odgrywa odpowiednio dobrany uszczelniacz, który stworzy ochronne fugi w najbardziej newralgicznych miejscach. W środowisku takim dobrze sprawdzi się Silikon Sanitarny Extra firmy Den Braven. Stworzony został na bazie polisiloksanów z octanowym systemem utwardzania i dzięki temu jest bardzo dobrze przyczepny do różnych gładkich podłoży w tym szkła, ceramiki, porcelany, lakierowanego drewna, czy powierzchni szkliwionych, glazurowanych i emaliowanych, czyli materiałów, które spotykamy często w pomieszczeniach sanitarnych. Stworzona przy pomocy Silikonu Sanitarnego Extra fuga będzie szczelnie chronić przed przedostawaniem się wody w niechciane miejsca. Zabezpieczenie przed pleśnią i grzybem na tym się jednak nie kończy. Uszczelniacz ten wzbogacony został bowiem w środek grzybobójczy, który dodatkowo chroni przed pojawieniem się efektów zawilgocenia. Mamy więc pewność, że łazienka będzie dobrze zabezpieczona, a odpowiednio dopasowany kolor sprawi, że uszczelniania te będą niewidoczne.

 

SILIKON SANITARNY EXTRA firmy Den Braven

Pojemność: 300 ml

Sugerowana cena detaliczna: 18,18 zł brutto

 

www.denbraven.pl

 

Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania, będąca oddziałem Grupy Den Braven, od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technik uszczelniania w Polsce i w Europie Wschodniej. Holding Den Braven jest uznanym światowym liderem technologii uszczelnień. Dzięki nowoczesnym fabrykom, zaawansowanym produktom i aktywności doświadczonego personelu w kilkudziesięciu oddziałach handlowych, marka Den Braven jest dziś rozpoznawalna na całym świecie, ciesząc się sympatią i zaufaniem profesjonalistów. Różnorodność i wysoka jakość produktów Den Braven gwarantuje ich szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. W ofercie Den Braven East znajduje się szeroki wybór mas uszczelniających, w tym popularnych silikonów, akryli, pian poliuretanowych, klejów montażowych, HD-polimerów, akcesoriów do ich użycia oraz innych wyrobów chemii budowlanej, przemysłowej i samochodowej.