W dniach 3-5 stycznia 2017 odbyły się zawody w Snow Queen Trophy, w Chorwacji, podczas których najlepsi światowi narciarze zmierzyli się w slalomie. W zawodach wzięło udział 150 zawodników z całego świata, a wydarzenie było obsługiwane przez ponad 400 osobowy zespół z ponad 25 krajów, z czterech różnych kontynentów. Neptunus zapewnił ponad 4,200 m2 tymczasowych, piętrowych budynków na zboczu góry, z dala od zabudowań lokalnych. Pomimo tego, że firma jest specjalistą w tworzeniu tymczasowych budowli, zwłaszcza na wymagającym terenie, to ten projekt był dużym wyzwaniem.

Neptunus dostosował termin swoich prac odpowiednio do pogody, tak żeby obniżyć koszty dla klienta. Pierwszy etap rozpoczął się, gdy jeszcze nie było śniegu. Sprzęt dostarczony na małych pojazdach został zainstalowany wraz z główną konstrukcją. Podczas prac, budynek nie był podłączony ani do osprzętowania, ani do ogrzewania. Etap drugi rozpoczął się w połowie grudnia, gdy struktury zostały już wyposażone w dachy i ściany oraz wykończono zewnętrzną obudowę i zamontowano klimatyzację. Firma zapewniła tymczasowe budynki przeznaczone dla prasy, gości oraz VIP’ów o wielkości 4,200 m2 na to wydarzenie już któryś rok z rzędu. Pośród wielu europejskich i prestiżowych imprez narciarskich Snow Queen Trophy stanowi największe wyzwanie dla zespołu Neptunusa.

Dorrie Eilers, dyrektor Neptunusa wyjaśnia, dlaczego ten projekt był tak dużym wyzwaniem: „W aktualnej konfiguracji wykorzystaną strukturę można zamontować wyłącznie na konkretnej przestrzeni. Pochyła powierzchnia góry oznaczała wybudowanie naszych struktur bezpośrednio przy odsłoniętych krawędziach i urwiskach. Dbamy by nasi technicy zawsze byli odpowiednio asekurowani, aby mogli wykonywać swoją pracę w bezpieczny sposób. Kolejnym wyzwaniem było zbudowanie drugiego piętra budynku, który częściowo opierał się na rusztowaniach, ze względu na pochyłość terenu.”

Vedran Pavlek, manager komitetu organizacyjnego Audi FIS Ski World Cup komentuje: “Od dziesięciu lat Neptunus jest głównym partnerem Chorwackiego Stowarzyszenia Narciarskiego podczas organizowania zawodów – Snow Queen Trophy. Neptunus dostarcza najwyższej jakości budynki, zwłaszcza jeśli chodzi o strefę VIP i zaplecze cateringowe. Goście mogą korzystać z unikalnego doświadczenia, jakim jest oglądanie zawodów w komfortowych warunkach z najwyższej jakości usługami. Profesjonalizm Neptunusa i doświadczenie zdobyte na przestrzeni ostatniej dekady pokazuje jak ważnym i wiarygodnym dostawcą usług jest firma, zostawiając swoją konkurencję daleko w tyle.”

O firmie Neptunus

Neptunus jest międzynarodową firmą specjalizującą się w dostarczaniu wysokiej jakości hal tymczasowych na potrzeby branży eventowej oraz demontowalnych budowli. Obiekty Neptunusa były dotychczas wykorzystywane podczas wydarzeń takich jak: Konferencja Narodów Zjednoczonych COP19/CMP9, Euro 2012, targi Inter Cars, czy turniej tenisowy Wimbledon. Neptunus został także oficjalnie uznany dostawcą obiektów na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Londynie 2012. Firma regularnie dostarcza rozwiązania dla marek takich jak Audi, BMW, Mercedes, Philips oraz Volkswagen. W dziedzinie mobilnych obiektów całorocznych firma Neptunus oferuje szeroki wachlarz zastosowań. Specjalnie przygotowane hale mogą pełnić funkcje sklepów, supermarketów, hal sportowych, salonów, wystaw, sal konferencyjnych czy obiektów restauracyjnych. Firma ma oddział we Wrocławiu, w którym znajduje się biuro handlowe oraz dział produkcji. Neptunus jest zdobywcą złotej nagrody w konkursie ISEM w kategorii Obiekty Eventowe 2013.

Więcej informacji znajduje się na stronie na www.neptunus.pl