Producenci materiałów nawierzchniowych oferują coraz ciekawsze rozwiązania do budowy ścieżek ogrodowych, podjazdów i tarasów. Kostka Domino – nowość w ofercie firmy ABW Superbruk – zapewnia nie tylko funkcjonalność i estetykę na najwyższym poziomie, ale pozwala na oryginalną aranżację otoczenia domu.

Rozwiązania proponowane przez ABW Superbruk, renomowanego producenta kostek brukowych i płyt tarasowych, zadowolą każdego wymagającego inwestora. Oferta firmy obejmuje materiały do wykonywania nawierzchni charakteryzujące się bogatą kolorystyką oraz różnymi sposobami obróbki elementów.

Domino Plukane ABW Superbruk

Domino Płukane należy do kostek wyprodukowanych z wykorzystaniem wysokiej jakości szlachetnych kruszyw, dostępnych w pięknych, naturalnych, zróżnicowanych kolorach. Wyjątkowość tej kostki polega na odsłonięciu szlachetnego uziarnienia w procesie produkcyjnym, dzięki czemu kompozycja złożona z drobnych elementów o wymiarach 10 cm x 10 cm tworzy oryginalne, klasycznie eleganckie nawierzchnie.

Produkt można także zastosować jako element wykończeniowy przy nawierzchniach aranżowanych z wykorzystaniem większych produktów, np. płyt VIP, VIP łupek czy Linear Satyna. Pomimo niewielkich rozmiarów Domino Płukane cechuje się dużą wytrzymałością – sprawdzi się nie tylko na nawierzchniach przeznaczonych pod ruch pieszy, ale także pod kołowy.

Nawierzchnia z kostki stanowi jedynie tło dla bryły domu i elementów aranżacji ogrodu

Nawierzchnia dopasowana do elewacji domu

Kostki brukowe dają nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni wokół domu i ogrodu. Ich naturalna kolorystyka i ciekawe faktury subtelnie podkreślą każdy styl architektoniczny. Ścieżki ogrodowe, alejki, tarasy, podjazdy, jako elementy otoczenia, muszą być spójne nie tylko ze sobą, ale także z bryłą budynku i z materiałami wykorzystanymi do wykończenia elewacji.

Nawierzchnia z kostki stanowi jedynie tło dla bryły domu i elementów aranżacji ogrodu. Nie powinna ona kontrastować, ani tym bardziej dominować nad budynkiem, a raczej swoim ukształtowaniem delikatnie podkreślać ważne architektoniczne detale, na przykład strefę wejściową. Istotne jest również to, aby nawierzchnia była dopasowana do kolorystki elewacji. Jeśli dom utrzymany jest na przykład w ciepłych barwach, wybieramy kostkę o podobnej kolorystyce. W przypadku elewacji o zimnych barwach idealnie sprawdzą się kostki w odcieniach szarości – wyjaśnia Urszula Łukaszewicz, z firmy ABW Superbruk.

Modne są kompozycje z kostek o zróżnicowanej fakturze i niejednolitej kolorystyce

Kostka Domino do aranżacji nawierzchni w różnych stylach

Aranżując otoczenie budynku zaprojektowanego w stylu nowoczesnym idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie kostek Domino Płukane w trzech odcieniach szarości: nero, perla i argento. Interesujące połączenie uzyskamy również wówczas, gdy zestawimy je z kostkami Kwadrat Płukany, charakteryzującymi się prostymi kształtami i dostępnymi również w trzech wariantach kolorystycznych, stanowiących odcienie szarości.

W ofercie firmy ABW Superbruk nie brakuje rozwiązań dedykowanych inwestorom, ceniącym rozwiązania w duchu modernizmu i minimalizmu. Ponadto możemy wybrać produkty nadające się do tworzenia nawierzchni w stylu rustykalnym czy też klasycznym. Modne są kompozycje z kostek o zróżnicowanej fakturze i niejednolitej kolorystyce. Domino Płukane to produkt, który idealnie sprawdzi się w różnych aranżacjach mówi Urszula Łukaszewicz.

Kostki brukowe dają nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni wokół domu i ogroduSzerokie możliwości aranżacyjne uzyskamy łącząc Domino Płukane z kostkami z Grupy Sun, City czy Vip oraz wciąż będącymi na topie produktami z grupy Stare Miasto. Nawiązują one swym wyglądem do dawnego bruku, a ich struktura przypomina naturalny kamień.

Nawierzchnia w rękach specjalisty

Od prawidłowego ułożenia ścieżek, alejek czy podjazdów zależy nie tylko ich trwałość, ale i estetyka, dlatego prace najlepiej powierzyć profesjonalistom.

Dzięki zdobytej wiedzy i wieloletniej praktyce projektanci tworzą trwałe i unikalne nawierzchnie. Mogą doradzić, zaproponować rozwiązania, które spełnią estetyczne i praktyczne potrzeby inwestora. Doskonale znają również produkty oferowane przez firmę, z którą współpracują. Warto zwrócić się do nich o pomoc, bo koszty wykonania nawierzchni są duże, a przecież zależy nam na tym, aby służyła nam ona przez długie lata – mówi Urszula Łukaszewicz.

Kostka Domino Plukane ABW Superbruk

Kostka brukowa Domino Płukane

Grubość: 6 cm

Wymiary: 10 cm x 10 cm

Dostępne kolory: argento, nero, perla

Przeznaczenie: produkt przeznaczony do wykonywania wszelkiego rodzaju ciągów pieszych i nawierzchni przeznaczonych pod ruch kołowy

O firmie:

ABW SUPERBRUK Sp. z o.o. jest firmą o wieloletnim doświadczeniu w branży związanej z drogownictwem. Od 1992 roku zajmuje się produkcją betonowych elementów wibroprasowanych, a od 1995 roku świadczy również usługi w zakresie wykonywania nawierzchni drogowych z materiałów własnej produkcji. W regionie Polski północno-wschodniej jest największym producentem kostki brukowej. Zakład to cztery nowoczesne linie produkcyjne, wyposażone w maszyny światowych marek. System produkcji kontrolowany jest komputerowo, zapewniając pełną powtarzalność parametrów jakościowych produktów. W roku 2012 firma zakupiła i uruchomiła nowoczesną linię technologiczną do uszlachetniania kostki brukowej. Zastosowana technologia jest pierwszym tego typu wdrożeniem w Polsce. W procesie uszlachetniania kostka poddawana jest różnym etapom mechanicznej obróbki powierzchni, co nadaje jej estetyczny i naturalny wygląd. Oferta firmy ABW Superbruk wyróżnia się bogactwem kształtów i kolorów kostek brukowych i płyt, które są produktami mocnymi, trwałymi i odpornymi na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki komputeryzacji procesów technologicznych, zastosowaniu wysokiej klasy materiałów i jednoczesnym stałym mikrofalowym kontrolowaniu wilgotności betonu asortyment spełnia normy europejskie.

ABW Superbruk Sp. z o.o.

Hryniewicze 75/5, 16-061 Juchnowiec Kościelny

tel. +48 (85) 745 40 28

www.superbruk.com.pl