Nowoczesne ciągniki rolnicze w odróżnieniu od starszych generacji tego typu pojazdów, standardowo wyposażone są w ogrzewane, wyciszone i w związku z tym niezwykle szczelne kabiny kierowcy. Dzięki temu komfort obsługi ciągnika rolniczego znacznie wzrasta. Kierowca chroniony jest nie tylko przed hałasem, deszczem czy pyłem, ale także przed chłodem wiosennego lub jesiennego poranka. Niestety ze względu na ciężkie warunki pracy, nowoczesne ciągniki wciąż narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia natury mechanicznej. Szczególnie podatne na uszkodzenia są szklane elementy kabiny kierowcy. Szyby do ciągników rolniczych, choć często specjalnie wzmacniane, wciąż pierwsze ulegają uszkodzeniu. Pękają pod wpływem wibracji, uderzeń kamieni pryskających spod kół, czy też w wyniku nieostrożnej lub nieumiejętnej obsługi ciągnika. Na szczęście dziś nie ma większego problemu z dostępem do nowych szyb tego typu.

Nowe szyby do ciągników rolniczych sprzedawane są przez firmy zajmujące się dystrybucją części i akcesoriów do maszyn rolniczych, przez producentów tego typu sprzętu, a także przez serwisy, które zajmują się naprawami różnych typów pojazdów, również maszyn budowlanych czy właśnie pojazdów rolniczych. Nową szybę do ciągnika rolniczego znaleźć można zatem w tradycyjnych sklepach i warsztatach stacjonarnych, a także w Internecie, w sklepach internetowych z akcesoriami do ciągników lub w sklepach zajmujących się dystrybucją szyb do pojazdów mechanicznych wielu typów.

Z dostępem do szyb popularnych modeli ciągników rolniczych nie powinno być większego problemu. Takie szyby do ciągników rolniczych zwykle znajdują się na stanach magazynowych dużych hurtowni. Problem może pojawić się z szybami do droższych lub mniej popularnych na naszym rynku modeli ciągników rolniczych. W przypadku uszkodzenia szyby w takim ciągniku, nową szybę trzeba często sprowadzać z zagranicy, a nierzadko bezpośrednio od producenta konkretnego pojazdu. Konieczność sprowadzenia szyby nie tylko zwiększa koszt, ale także wydłuża czas oczekiwania na naprawę.

Zasadniczo możemy przyjąć, że najwygodniejszym rozwiązaniem dla klienta jest zakup szyby do ciągnika rolniczego przez serwis lub warsztat, który zajmuje się obsługą takiego sprzętu. Niestety tego typu rozwiązanie wiąże się zwykle z nieco większym kosztem naprawy. Tańszym rozwiązaniem jest zakup nowej szyby na własną rękę, ze sklepu internetowego lub bezpośrednio u producenta. To korzystne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy decydujemy się na samodzielny montaż szyby, co przy odrobinie wprawy jest zajęciem stosunkowo prostym w realizacji.