Pełne światła otwarte przestrzenie są wizytówką nowoczesnego stylu, który coraz bardziej zyskuje na popularności. Czasami jednak podniesienie komfortu życia mieszkańców wiąże się ze zwiększeniem liczby pomieszczeń w domu. Najprostszym sposobem na osiągnięcie celu jest ścianka działowa, którą bez problemu postawimy przy pomocy kleju Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun.

Lubimy przestronne wnętrza. Projektując nowy dom lub remontując mieszkanie, chętnie łączymy kuchnię z salonem czy też przedpokój ze strefą dzienną. Niemniej zmiana potrzeb domowników wymusza reorganizację układu pomieszczeń. I tak na przykład wspólny pokój dla rodzeństwa, w którym bardzo dobrze funkcjonowały małe dzieci, trzeba będzie podzielić na osobne pokoje, kiedy nasze pociechy podrosną i zapragną prywatności. Rozwiązaniem problemu jest wzniesienie ścianki działowej, którą możemy wykonać z betonu komórkowego. Jeżeli do łączenia bloczków zastosujemy klej Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun, to prace związane z podziałem wnętrza wykonamy o wiele sprawniej i solidniej.

Soudabond Easy marki Soudal to wysokowydajny klej poliuretanowy, który nie wymaga specjalnego gruntowania podłoża, nie spływa z powierzchni pionowych oraz nie wypacza klejonych elementów. Jest idealnie przyczepny do różnego rodzaju materiałów budowlanych, m.in. do drewna, materiałów drewnopochodnych, pustaków ceramicznych, betonu, bloczków silikatowych, betonu komórkowego, cegły, metalu, blachy, styropianu, kamienia naturalnego i wełny mineralnej. Jego całkowite utwardzenie następuje już po około 60 minutach. Co istotne, klej ten gwarantuje dodatkową izolację cieplną i akustyczną.

Nowoczesny aplikator Genius Gun daje nam pełną kontrolę nad natężeniem strumienia kleju oraz gwarantuje wyjątkowo precyzyjne nałożenie go na klejoną powierzchnię. Genius Gun jest niezastąpiony podczas prac na wysokości. Doskonale zadbamy o nasze bezpieczeństwo, ponieważ aplikowanie kleju odbywa się jedną ręką, a drugą możemy się skutecznie asekurować. Ponadto Genius Gun pozwala na przerwanie i wznowienie prac w dowolnym momencie bez obawy, że zawór ulegnie zablokowaniu.

Soudabond Easy idealnie sprawdzi się nie tylko podczas budowania ścianek działowych, przepierzeń, murków oporowych czy obiektów małej architektury, ale również przy pracach instalatorskich i uszczelniających. Możemy z powodzeniem wykorzystać go m.in. do ocieplania garaży i wiat, izolacji dachów i poddaszy oraz do mocowania różnego rodzaju elementów dekoracyjnych, parapetów, paneli, płyt gipsowo-kartonowych i włókno-cementowych w technologii suchej zabudowy.