Duże lustra, zlicowane ze ścianą niezmiennie już od kilku sezonów stanowią popularny trend w aranżacji różnego rodzaju wnętrz – łazienek, korytarzy, czy sypialni. Estetyczny montaż szklanej tafli pozbawionej ramy i elementów mocujących nie należy jednak do najprostszych. Problem ten skutecznie pomaga rozwiązać specjalistyczny klej Montagefix LS firmy Den Braven, za pomocą którego solidnie i bez ryzyka uszkodzenia warstwy srebrzankowej zamocujemy nawet bardzo duże lustra.

Lustro o dużych rozmiarach, zwłaszcza takie pozbawione widocznej ramy, to bardzo ciekawy element aranżacji przestrzeni, który stanowi nie tylko ozdobę, ale również sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Aby uzyskać efekt wtopienia lustra w ścianę należy je zamontować tak, aby nie było widać na zewnątrz elementów mocowania. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę, że praca z lustrzanymi taflami nie należy do najłatwiejszych i nie trudno o popełnienie błędów, które skutkować mogą uszkodzeniem delikatnego i kruchego materiału. Nawiercanie i mocowanie za pomocą wkrętów jest dość ryzykowne, gdyż  może spowodować odpryski na powierzchni lub pęknięcie całej tafli. Najbezpieczniej jest wykonać montaż za pomocą kleju. W tym wypadku należy jednak odpowiednio dobrać produkt, ponieważ niektóre substancje chemiczne wchodzące w skład preparatów budowlanych, mogą spowodować odbarwienia i odpryski w warstwie srebrzankowej lustra. Doskonały do tego typu zadań będzie specjalistyczny klej firmy Den Braven Montagefix LS, stworzony z myślą o bezpiecznym i solidnym mocowaniu luster.

To co ukryte za lustrem

Montagefix LS firmy Den Braven to jednoskładnikowy, trwale elastyczny, nieagresywny klej do luster na bazie silikonu z neutralnym systemem utwardzania, dzięki czemu można go bez obaw stosować w kontakcie z delikatną warstwą metaliczną pokrywającą lustro. Dodatkowo produkt ten bardzo dobrze współpracuje z różnymi rodzajami podłoża, dlatego bez problemu można go łączyć z ceramiką, szkłem, sklejką, drewnem lakierowanym, emalią, glazurą czy metalami. Podkreślić należy, że tworzy on bardzo mocne wiązanie zwłaszcza w przypadku powierzchni gładkich. Daje to więc pewność wysokiej siły klejenia i solidnego mocowania nawet bardzo dużych i ciężkich tafli.

Klej Montagefix LS trwale zachowuje swoją elastyczność i wykazuje znikomy skurcz w każdych warunkach. Zminimalizowane zostaje więc ryzyko powstawania szkodliwych naprężeń, które mogłyby spowodować deformację czy też pęknięcie lustra.  Jest to szczególnie ważne w przypadku klejenia lustrzanych elementów do mało sztywnych, podatnych na odkształcenia powierzchni, jak MDF, sklejka, HDF, drewno czy płyty OSB. Dzięki temu zyskujemy dużą dowolność i swobodę w aranżacji przestrzeni. Klej firmy Den Braven charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie temperatury (od -40°C do +180°C) oraz wodę, dlatego może być stosowany w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, czyli np. łazienkach, gdzie lustra wykorzystuje się najczęściej. Oprócz klejenia luster łazienkowych, sprawdzi się również w montażu mozaiki szklanej lub lustrzanej, w tym również elementów lustro-lustro, dekoracyjnego szkła lakierowanego, wyrobów szkliwionych, glazurowanych czy emaliowanych,  a także przy wykonywaniu uszczelnień połączeń obrzeży luster z płytkami.

Łatwa aplikacja, niewymagająca użycia skomplikowanych narzędzi, solidność połączenia i bezpieczny montaż, bez ryzyka powstania odbarwień czy odprysków to cechy charakteryzujące pracę z klejem do luster Montagefix LS firmy Den Braven, a także sposób na uzyskanie atrakcyjnej dekoracji wnętrza z wykorzystaniem lustra.

 

www.denbraven.pl