Producent kostki brukowej, lider w branży na Podlasiu, ABW Superbruk dostarczy swoje produkty do budowy kolejnego etapu Drogi Krajowej S8, na odcinku od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granic województwa podlaskiego.

Droga ekspresowa S8, to jedna z głównych polskich arterii, łącząca aglomeracje wrocławską, łódzką, warszawską i białostocką. Od 2007 roku jest stale rozbudowywana, by docelowo biec od Wrocławia do Białegostoku i osiągnąć długość 565 km. Firma ABW Superbruk zaangażowana jest w powstawanie drogi, będącej częścią tzw. Via Baltica, czyli I Transeuropejskiego Korytarza Transportowego Warszawa – Kowno – Ryga – Talin – Helskinki. Właśnie rozpoczynają się prace na podetapie przebiegającym od wybudowanej w 2003 roku obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granic Podlasia. Inwestorem drogi jest białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Firma ABW Superbruk, w wyniku przetargu, została wyłoniona jako dostawca materiałów niezbędnych do budowy drogi wraz z jej infrastrukturą. Producent dostarczy kostkę brukową oraz elementy uzupełniające, takie jak krawężniki, korytka czy płyty ażurowe, stanowiące strukturę zbiorników retencyjnych. Kontrakt opiewa na kwotę 813 135,84 zł.

– To kolejna wygrana inwestycja Superbruk, ze względu na wyjątkową jakość naszych produktów. Posiadany przez nas nowoczesny i bardzo zaawansowany park maszynowy oraz wieloletnie doświadczenie w produkcji wyrobów brukowych i betonowych, pozwalają nam na wytwarzanie materiałów o najwyższej jakości, których właściwości znacząco przewyższają ustalone normy. – mówi Robert Smorszczewski, Z- ca dyrektora ds. sprzedaży ABW Superbruk – Wyprzedzamy na tym polu innych producentów. Nasza marka stała się już synonimem trwałości i wytrzymałości. Zwyciężamy przetargi jakością naszych kostek. Decydenci wybierają nas, bo daje im to gwarancję udanej inwestycji. – dodaje Robert Smorszczewski. Jest to już trzeci odcinek drogi S8 realizowany z wykorzystaniem wyrobów Superbruk. Wcześniej brukowe i betonowe materiały firmy posłużyły do budowy fragmentów „ekspresówki” od granic województwa podlaskiego do obwodnicy Zambrowa oraz pomiędzy Białymstokiem, a Jeżewem.

– Budowa drogii ekspresowej to również wielkie przedsięwzięcie logistyczne. Mocno skupiamy się na współpracy na wykonawcą. Dbamy o terminowość dostaw. Ponieważ Superbruk to też też pewny i solidny partner przy inwestycji. – podkreśla Robert Smorszczewski. Fragment drogi S8, łączący obwodnice Ostrowi Mazowieckiej z województwem podlaskim, ma 9,4 km długości. Jego łączny koszt budowy to niemal 250 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2018 roku.