Im mniej, tym lepiej” – zasada ta idealnie sprawdziła się podczas aranżacji mieszkania znajdującego się w jednej z kamienic warszawskiej Pragi. Przestrzeń, którą celowo pozbawiono dekoracji, nie stała się przez to chłodna, ale wręcz przeciwnie, poprzez umiejętne zastosowanie dodatków, przyjazna i funkcjonalna.

– Podstawowym założeniem było stworzenie miejsca, które umożliwi właścicielce komfortowy wypoczynek i użytkowanie – wyjaśnia arch. Natalia Starzyk-Sieradzka z warszawskiej pracowni projektowania wnętrz Progetti Architektura.

Pierwotnie apartament składał się z trzech, niezbyt fortunnie rozmieszczonych, pomieszczeń. Pierwszą wspólną decyzją właścicielki mieszkania i pracowni architektonicznej było zatem podjęcie działań, mających na celu maksymalne otwarcie przestrzeni. Strefę wejściową połączono bezpośrednio z salonem, a lustra w szafach, usytuowanych w holu, pozwoliły na optyczne powiększenie przestrzeni.

Rozwiązano również problem drzwi łazienkowych otwieranych w stronę holu. Aby zyskać więcej miejsca i usprawnić komunikację zostały one umieszczone w kasecie. Z kolei drzwi wejściowe zaprojektowano w taki sposób, aby otwierały się na zewnątrz.

Właścicielce mieszkania zależało na tym, aby wszystkie drzwi były ukryte, stąd zastosowanie kaset, ukrytych ościeżnic, drzwi przesuwnych. Białe drzwi zlicowane z białymi ścianami w pełni spełniły oczekiwania inwestorki. Właścicielka mieszkania życzyła sobie również, aby zaprojektować jak najwięcej miejsc do przechowywania przedmiotów codziennego użytkuwyjaśnia architektka.

Pojemna zabudowa usytuowana została na jednej ze ścian salonu. Jej dolna i górna część podzielona została dekorem z naturalnego forniru. Monotonię bieli ścian udanie przełamała usytuowana w centrum wnętrza szara, wygodna kanapa i fotele. Dodatkowo oszczędna aranżacja podkreślona została prostym stołem oraz krzesłami, zaś lampa o żółtej barwie ociepliła nieco surowy klimat, idealnie komponując się z jednolitymi barwami.

Nad wejściem do sypialni zachowany został pawlacz, któremu nadano nowoczesną formę, zaś samo wnętrze o oszczędnej stylistyce idealnie wpisało się w aranżacyjny koncept. Całe wyposażenie stanowi biała, wykonana na zamówienie zabudowa, łóżko, toaletka oraz stoliczki pod lampki. Betonowy tynk na ścianach podkreślił nowoczesny nastrój wnętrza.

Aranżacja kuchni to przykład projektu rekomendowanego osobom o wyrafinowanym guście, ceniących wnętrza dopracowane i funkcjonalne. W miejscu tym widoczna jest dbałość o każdy detal i precyzję wykonania. Wysmakowany minimalizm zabudowy urzeka atmosferą ładu i harmonii, nie przytłaczając formą – obok miejsca na typowe urządzenia kuchenne zaprojektowano tu również miejsca na pralko-suszarkę. Z kolei we wnętrzu łazienki jasnobeżowe płytki stanowią tło dla bieli zabudowy i szkła. Ponadczasowa forma idealnie wpisuje się w potrzeby właścicielki mieszkania.

Warszawa

Projektowanie wnętrz Przedpokój

Projektowanie wnętrz - projekt kuchni

Projektowanie wnętrz - toaleta

 

Progetti Architektura – o firmie

Progetti Architektura stanowi zespół doświadczonych architektów, dekoratorów i projektantów wnętrz. Realizacje warszawskiej pracowni charakteryzują się nie tylko ciekawymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami, ale wyróżniają się ciekawym designem.Kreatywność i nieszablonowe rozwiązania architektów z Progetti Architektura doceniło wielu wymagających inwestorów, ceniących oryginalne pomysły i wyzwania, powierzając grupie profesjonalistów aranżację mieszkalnych przestrzeni. Zespół specjalistów z Progetti Architektura oferuje, obok projektowania wnętrz, nadzór nad prawidłową realizacją aranżacji. Ponadto oferta Progetti Architektura obejmuje również wykonywanie mebli na indywidualne zamówienie.

Progetti Architektura, ul. Francuska 28, 03-906 Warszawa

tel. (22) 244 23 83

e-mail: warszawa@progetti.pl

www.progetti.pl