Metalowe elementy w ogrodzie wystawione na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych bez odpowiedniej pielęgnacji szybko rdzewieją i tracą swój dekoracyjny charakter.  Wiosna to dobra pora, aby przeprowadzić prace konserwacyjne ogrodzenia, ogrodowych mebli czy balustrad i na dobre pozbyć się rdzy. Prace te ułatwi dekoracyjna farba antykorozyjna Ferrobond marki Den Braven.

Woda, szczególnie ta o kwaśnym odczynie, w postaci deszczu, porannej rosy, czy chociażby wilgoci zawartej w powietrzu negatywnie wpływa na trwałość metalowych elementów umieszczonych na zewnątrz budynków. Z czasem przyczynić się może do rozwoju korozji, czego efektem będzie rdzawy nalot na ich powierzchni, a w najgorszym wypadku ubytki. W prosty, a co najważniejsze skuteczny sposób zabezpieczymy metalowe powierzchnie przy użyciu specjalistycznej farby Ferrobond od marki Den Braven, którą stosować można wprost na rdzę.

Broń na rdzę

Ferrobond to jedna z propozycji farb antykorozyjnych w ofercie marki Den Braven. Jest to jednoskładnikowa farba dedykowana do metali żelaznych (stal i żeliwo), która łączy w sobie zalety i właściwości trzech różnych produktów – gruntu, podkładu oraz powłoki dekoracyjnej. Dzięki temu przy pomocy „jednego” pociągnięcia uzyskujemy końcowy efekt i ograniczamy czas poświęcony na malowanie. Dodatkowo, dzięki specyficznej recepturze, można ją stosować wprost na skorodowane powierzchnie bez konieczności ich dokładnego oczyszczania. Przed aplikacją należy jedynie usunąć duże i luźno związane z powierzchnią kawałki rdzy oraz wstępnie przygotować podłoże pod malowanie.

Ferrobond marki Den Braven to farba oparta na specjalnie dobranej kompozycji substancji antykorozyjnych w roztworze żywicy alkidowej (z dodatkiem sykatyw i środków pomocniczych), która charakteryzuje się bardzo długa ochroną antykorozyjną.  Elementy nią pokryte zyskują wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych, dlatego bez przeszkód może być ona stosowana na przedmiotach umieszczonych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Charakteryzuje się ona również bardzo dobrymi właściwościami roboczymi, pożądanymi z punktu widzenia wykonawcy. A są to krótki czas schnięcia, przyczepność oraz gęstość robocza wyrobu umożliwiająca jego efektywne nanoszenie.

Na koniec warto byłoby wspomnieć również o efekcie dekoracyjnym jaki uzyskamy przy pomocy farby Ferrobond marki Den Braven. Tworzy ona elegancką,  jedwabistą powłokę o matowym wykończeniu, zarówno na powierzchniach stalowych, jak i żeliwnych. Dodatkowo wybierać możemy spośród aż 10 różnych kolorów (biały, żółty, zielony, czerwony, czerwony tlenkowy, brązowy, niebieski, stalowy, czarny, grafitowy) dopasowując najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom barwę.

Wszechstronne właściwości farby Ferrobon marki Den Braven sprawiają, że znajduje ona zastosowanie w wielu pracach dekoracyjno-ochronnych, wszędzie tam, gdzie konieczne jest odnowienie i skuteczne zabezpieczenie metalowych elementów przed szkodliwym działaniem rdzy.