nagrzewnica_tlhdNowoczesne sklepy, centra handlowe i biurowce, a także budynki użyteczności publicznej to miejsca, w których wydajna wentylacja i efektywna instalacja grzewcza są koniecznością. Właściciele tego typu obiektów poszukują jednak nie tylko urządzeń sprawnych i ekonomicznych, ale również wyróżniających się stylowym designem. Firma Wolf, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, stworzyła nagrzewnice TopWing TLHD i TLHD-K, które łączą w sobie wysoką funkcjonalność z niezwykłą estetyką wykonania.

Przyjemne ciepło w zimie i ożywczy chłód w lecie – takie odczucia powinny towarzyszyć każdemu, kto przekracza próg supermarketu, centrum wystawowego czy galerii handlowej. Zapewnienie przebywającym w budynku osobom idealnego klimatu to bez wątpienia wyzwanie dla właściciela obiektu oraz główny cel projektanta instalacji grzewczej i wentylacyjnej. Nowoczesne nagrzewnice TopWing to urządzenia, które mogą być stosowane zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia, dlatego też z powodzeniem wykorzystywane są zarówno w małych sklepach, jak i w halach dużych marketów. „Jedną z najważniejszych zalet nagrzewnic marki Wolf jest ich uniwersalność i duża wydajność. W zależności od wybranego wariantu montażu, powietrze (obiegowe lub mieszane) jest zasysane od góry nagrzewnicy i nawiewane do pomieszczenia w sześciu kierunkach. Rozdział powietrza zapewnia komfortowy klimat w pomieszczeniu zarówno w okresach zimowych, jak i letnich”, wyjaśnia Przemek Adamczyk, specjalista ds. wentylacji firmy Wolf-Technika Grzewcza. „W produktach marki Wolf jako wkład grzejny i chłodzący zastosowano trzyrzędowe wymienniki Cu/Al. Dzięki nim można uzyskać nawiew o temperaturze ok. 34° nawet w przypadku instalacji ogrzewania niskotemperaturowego lub kondensacyjnego, z różnicą temperatur zasilania i powrotu rzędu 50/40°C oraz o maksymalnym przepływie przy pracy z powietrzem obiegowym”, dodaje ekspert. Istotną zaletą nagrzewnic TopWing jest również jednofazowy silnik 230V, wyposażony w wentylator z wirnikiem łopatkowym, który zapewnia cichą pracę nawet przy wysokich prędkościach obrotowych. Inaczej mówiąc: urządzenia TLHD i TLHD-K są w stanie zapewnić we wnętrzach optymalna temperaturę, nie generując przy tym nadmiernego hałasu.

Wygląd ma znaczenie

Nagrzewnice TopWing marki Wolf są w stanie bez trudu zapewnić w budynku przyjemny mikroklimat. Wysoka wydajność, cicha praca, prosta obsługa i duża moc to jednak nie wszystko. Urządzenia te cechują się również nowoczesną konstrukcją i stylowym designem. Projektanci firmy Wolf wiedzą, że właściciele i zarządcy obiektów usługowych bardzo dbają o estetykę pomieszczeń i dlatego zadbali, by nagrzewnice mogły harmonijnie wkomponować się w wystrój każdego wnętrza. „Miękkie, delikatne linie obudowy, zaokrąglone krawędzie i jasny odcień RAL 9016 czynią z urządzeń TopWing TLHD i TLHD-K produkt wyjątkowy w każdym calu. Kompaktowe nagrzewnice idealnie wpiszą się w aranżację hal wystawowych, supermarketów i pomieszczeń usługowych. Nie powinno zatem nikogo dziwić, ze produkty marki Wolf znajdują zastosowanie w wielu obiektach publicznych i komercyjnych, m.in. w sklepach sieci Biedronka”, dodaje ekspert firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o.

 

Więcej informacji na temat produktów firmy Wolf znaleźć można na stronie: www.wolf-polska.pl

 

Firma Wolf GmbH swoje początki datuje na rok 1963, kiedy to w niemieckim mieście Mainburg rozpoczęła produkcję urządzeń do osuszania chmielu. Późniejsze lata przyniosły dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i otwarcie się na nowe dziedziny działalności. Dziś Wolf GmbH jest liderem wśród producentów urządzeń grzewczych, solarnych i wentylacyjnych, a także pierwszą firmą, która wprowadziła 5-letnią gwarancję na urządzenia grzewcze i solarne. Przedsiębiorstwo stało się także prekursorem swojej branży i jako pierwsze wprowadziło w Niemczech certyfikację produkcji zgodną z normą ISO 9001. Długa lista obiektów referencyjnych stanowi dla firmy powód do dumy i jest potwierdzeniem, iż oferowane produkty charakteryzują się najwyższą niemiecką jakością.

 

Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o

Sokołów, ul. Sokołowska 36

05-806 Komorów k. Warszawy

tel. 22 720 69 01

fax 22 720 69 02

email: wolf(at)wolf-polska.pl