Niezaprzeczalny urok staromiejskiego bruku sprawia, że kostki o charakterystycznej, postarzanej fakturze od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i są chętnie wykorzystywane zarówno na posesjach prywatnych, jak i w przestrzeniach publicznych. Aby stworzyć nawierzchnię utrzymaną w dawnej stylistyce wystarczy sięgnąć po wyroby, którym już na etapie produkcji nadaje się ślady upływającego czasu. Znajdziemy je w kolekcji Libet Decco Antico. Oto wybrane propozycje.

Qubo – szlachetność w rozmiarze mini

Qubo to urokliwe połączenie stosunkowo niewielkiego rozmiaru (10 x 10 cm) z prostą formą, które stwarza bardzo duże możliwości kreowania atrakcyjnych, postarzanych powierzchni. Świetnie sprawdza się jako samodzielny materiał nawierzchniowy, ale też jako intrygujący detal, urozmaicający większe aranżacje. Dostępny jest w trzech uniwersalnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu znakomicie wpisze się zarówno w nowoczesne, jaki i bardziej klasyczne czy rustykalne projekty.

Wymiary: 10 x 10 x 8 cm

Kolory: piaskowo-beżowy, bazaltowy grafit, srebrno-szary

Durango – klasyka w nowoczesnej odsłonie

Pod nazwą Durango kryje się system czterech komplementarnych kostek brukowych, łączących w sobie cechy postarzanego kamienia i współczesnego zamiłowania do wykorzystywania większych elementów. Zróżnicowane formaty (od prostokąta o wymiarach 21,09 x 32,9 cm, poprzez kwadrat o boku 32, 9 cm, aż po pokaźnych rozmiarów kostki mierzące 43,9 x 32,9 cm i  54,9 x 32,9 cm)  sprawiają, że jest to produkt wyjątkowo uniwersalny, który świetnie sprawdzi się w każdej przestrzeni. Zestawiane w rozmaite kompozycje kostki Durango zawsze dają wyjątkowy efekt, na który wpływa również dostępność ciekawych kolorów: bazaltowo-szarego, piaskowo-beżowego i torfowego brązu.

Wymiary: 21,9 x 32,9 x 6 cm; 32,9 x 32,9 x 6cm; 43,9 x 32,9 x 6 cm; 54,9 x 32,9 x 6 cm

Kolory: bazaltowo-szary, piaskowo-beżowy, torfowy brąz

 

Romano – funkcjonalne i z charakterem

Romano to idealna propozycja dla miłośników staromiejskiego bruku. Wyjątkowy urok kostek idzie w parze z wysoką funkcjonalnością, która jest wynikiem charakterystycznego, trapezowego kształtu i aż pięciu komfortowych rozmiarów. Ta różnorodność pozwala na tworzenie oryginalnych wzorów bazujących zarówno na kształcie łuku i koła, jak też na prostych, regularnych liniach. To wszystko w połączeniu z bogatą paletą odcieni sprawia, że kostki Romano dodadzą klasycznego uroku obiektom zabytkowym i równie dobrze przełamią nowoczesne aranżacje.

Wymiary: 7 x 9 x 5,3 x 6 cm; 8 x 9 x 6,3 x 6 cm; 9 x 9 x 7,3 x 6 cm; 10 x 9 x 8,3 x 6 cm; 11 x 9 x 9,3 x 6 cm

Kolory: srebrno-szary, bazaltowy grafit, piaskowo-beżowy, torfowy brąz

 

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronach www.libet.pl oraz www.ceramic.libet.pl.