sunguard_firmy_guardian_w_pixel_allegro_w_poznaniu_informacja_prasowa_luty_2016_1

Projektowanie obiektów przyjaznych środowisku to jeden z najpopularniejszych trendów architektonicznych ostatnich lat. Takie podejście przejawia się między innymi poprzez lokowanie budynków w otoczeniu zieleni, świadomy wybór najlepszej jakości materiałów, a także kształtowanie ich bryły w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać naturalne źródła energii. Przykładem budynku, który stanowi doskonałe ucieleśnienie ekologicznych standardów jest poznański biurowiec Pixel Allegro. Na jego przeszklonej fasadzie wykorzystane zostało szkło SunGuard® SN 62/34 firmy Guardian.

Nowoczesny, funkcjonalny i niebywale oryginalny biurowiec Pixel to jeden z najciekawszych i najpiękniejszych obiektów architektonicznych, które w ostatnich latach powstały w Poznaniu. Największym atutem budynku zaprojektowanego przez pracownię JEMS Architekci jest bez wątpienia jego niezwykła, przeszklona fasada, która z dwóch stron wyraźnie różni się od siebie wyglądem. Część północna jest prosta, gładka i spokojna, południowa natomiast składa się z ułożonych przestrzennie sześcianów, tworzących swego rodzaju szachownicę. Przestrzeń miedzy nimi wypełniona została zróżnicowaną roślinnością i drewnianymi elementami, co w połączeniu z olbrzymim ogrodem na dachu, nadało budynkowi prawdziwie „zielone” i ekologiczne oblicze. Istotne jest, że biurowiec Pixel Allegro miano obiektu przyjaznego środowisku naturalnemu zawdzięcza nie tylko wszechobecnej zieleni. W dużej mierze jest to zasługa materiałów wykorzystanych do jego budowy, a przede wszystkim – wysokiej jakości szkła firmy Guardian, które pokrywa niemal całą fasadę obiektu.

Guardian na straży ekologicznych standardów

Myślą przewodnią, która przyświecała projektantom biurowca Pixel Allegro było stworzenie miejsca przyjaznego zarówno ludziom, jak i środowisku naturalnemu. Oznaczało to konieczność zapewnienia wnętrzom maksymalnego dostępu do światła dziennego i optymalnej temperatury, przy jednoczesnym zminimalizowaniu zużycia energii. W spełnieniu tych wymagań pomogło szkło powlekane SunGuard®  SN 62/34 firmy Guardian, które wykorzystano na fasadzie budynku. Produkt ten oferuje wysoki poziom naturalnej transmisji światła (62%), zapewniając przy tym energooszczędność i ochronę przeciwsłoneczną, dlatego też idealnie sprawdza się właśnie w obiektach komercyjnych. Warto dodać, że współczynnik całkowitej przepuszczalności energii słonecznej g (tzw. Solar Factor) w przypadku SunGuard®  SN 62/34 wynosi jedynie 0,34. Oznacza to, że wybrane szkło spełnia rygorystyczne wymagania odnośnie warunków technicznych, które od 1.01.2014 r. dotyczą budynków mieszkalnych i użytkowych (w myśl przepisów wartość g nie może być większa niż 0,35).

Zastosowanie na elewacji budynku Pixel Allegro szkła SunGuard®  SN 62/34 nie tylko pomogło wyeliminować niepotrzebne straty ciepła, ale również wpłynęło pozytywnie na  komfort przebywania w pomieszczeniach biurowych i socjalnych. Doskonała przejrzystość szkła i wysoki współczynnik oddawania barw sprawiają, że wnętrza mają zapewnioną optymalną jasność i pracownicy nie muszą korzystać ze sztucznego oświetlenia w ciągu dnia. Znakomita selektywność i doskonałe parametry cieplne sprawiają natomiast, że pomieszczenia nie przegrzewają się nawet w sezonie największych upałów, ani nie wychładzają w zimie. Ma to bardzo korzystne znaczenie dla bilansu energetycznego całego budynku, ponieważ oznacza mniejsze nakłady energii na klimatyzację w lecie i ogrzewanie w miesiącach chłodnych.

 

Więcej informacji na temat szkła SunGuard®  SN 62/34, wykorzystanego na budynku Pixel Allegro znaleźć można na stronie http://www.sunguardglass.pl/

 

Informacje o Guardian Industries Corp.:

Guardian jest światową firmą produkcyjną o zróżnicowanej działalności z siedzibą główną w Auburn Hills w stanie Michigan, USA. Firma posiada wiodącą pozycję w produkcji szkła float, gotowych wyrobów szklanych na potrzeby rynku komercyjnego, mieszkaniowego i transportowego, elementów wykończeniowych do wnętrz samochodów, a także w dystrybucji produktów dla budownictwa. Dzięki swoim centrom badań i rozwoju (Science&Technology Center dla produktów szklanych i Advanced Development Center dla branży samochodowej) firma Guardian stoi na czele innowacyjności. Należąca do Guardian grupa SRG Global produkująca elementy wykończeniowe do wnętrz samochodów jest jednym z największych na świecie producentów zaawansowanych, wysoko jakościowych powłok tworzyw sztucznych. Firma Guardian wraz ze swoimi oddziałami i filiami zatrudnia 17 000 osób i posiada obiekty w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Zapraszamy na stronę www.guardian.com.