Ze względu na swoją surowość beton długo nie mógł znaleźć miejsca w koncepcjach architektonicznych. Z czasem jednak stał się on domeną współczesnego wzornictwa, pojawiając się w stylowych przestrzeniach mieszkalnych. Intrygujący efekt betonowych powierzchni przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych parametrów technicznych można osiągnąć stosując płyty TECHNISTONE Gobi Grey o matowym wykończeniu.

Technistone_blat_Gobi_Grey_Mat_mWspółczesna sztuka designu na wszelkie sposoby stara się odczarować beton tak, by już nigdy nie kojarzył się ze smutnymi osiedlami pełnymi szarych mrówkowców. Teraz w materiale tym dostrzega się nowy rodzaj elegancji, pierwotnej siły i trwałości. Z drugiej jednak strony powierzchnie betonowe tchną spokojem i tajemnicą co sprawia, że coraz częściej stosowane są w miejscach kultu, a także w budynkach użyteczności publicznej, jak muzea czy banki. Przestrzeniom mieszkalnym natomiast betonowe elementy nadają nieszablonowego uroku oraz industrialnego sznytu. Materiał ten we wnętrzach pojawia się w wielu formach; mogą to być ściany, kominki, półki, a nawet blaty kuchenne.

Kuchnia zrobiona na szaro

Technistone_Gobi_Grey_Mat_mAmatorzy industrialnego szyku w kuchni mogą skorzystać z możliwości stworzenia blatu lub całej wyspy kuchennej z betonu. Trzeba jednak pamiętać, że powierzchnie wykonane z tego surowca są bardzo ciężkie, dodatkowo należy regularnie impregnować je żywicą tak, by zminimalizować ryzyko dostania się zanieczyszczeń i wilgoci w pory materiału. Interesującą alternatywą dla betonowych blatów jest powierzchnia konglomeratowa Gobi Grey TECHNISTONE poddana obróbce typu Mat. Charakteryzuje się ona jednorodną, szarą barwą tworzącą monochromatyczną, gładką powierzchnię. Przyglądając się bliżej można jednak dostrzec widoczną strukturę drobinek kwarcu urozmaicających rysunek blatu. Specjalny proces obróbki sprawia, że powierzchnia blatu Gobi Grey jest delikatnie matowa i tylko w niewielkim stopniu odbija światło. Pozwala to osiągnąć efekt betonowej płaszczyzny o nieco bardziej eleganckim charakterze. Blaty lub wyspy kuchenne stworzone za pomocą materiału Gobi Grey TECHNISTONE doskonale komponują się z dużymi przeszkleniami, a także z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, które ociepli aranżację i doda jej przytulności. Matowe blaty Gobi Grey efektownie prezentować się będą zestawione z lakierowanymi, białymi frontami szafek, jednak równie ciekawy efekt osiągnąć można kompilując je z dodatkami o nasyconych, mocnych barwach.

MATeriał wytrzymały

Technistone_blatGobi_Grey_Mat1_mFaktura blatów Gobi Grey jest nieco mniej surowa niż powierzchnia tradycyjnego betonu. Odznacza się ona większą gładkością, a także powtarzalnością wzoru, co gwarantuje, że na każdym centymetrze kwadratowym rysunek i układ charakterystycznych drobin będzie tak samo doskonały. Dodatkowo szare wybarwienie oraz obecność drobnych kryształków kwarcu sprawia, że wszelkie zanieczyszczenia pozostałe po kuchennych eksperymentach są mniej widoczne. Co istotne, powierzchnie konglomeratowe Gobi Grey o matowym wykończeniu odznaczają się nie tylko walorami estetycznymi, ale także wysokimi parametrami technicznymi. W porównaniu z płytami betonowymi są znacznie lżejsze, nie jest więc wymagane montowanie specjalnie wzmacnianych szafek, będących w stanie wytrzymać ciężar zbrojenia. Dodatkowo utrzymanie i użytkowanie blatów konglomeratowych jest o wiele prostsze. Nie wchłaniają one wilgoci ani niepożądanych zapachów, gwarantując antyseptyczną i bezpieczną powierzchnię, na której można bezpośrednio przygotowywać posiłki. Co więcej, są całkowicie plamoodporne: rozlane czerwone wino lub świeżo wyciskany sok z cytrusów nie są w stanie zagrozić ich powierzchni. Blaty Gobi Grey to odpowiednia propozycja dla tych, którzy chcą nadać kuchni surowy, industrialny charakter, nie rezygnując jednocześnie z jej funkcjonalności i solidności.

 

Producent: TECHNISTONE a.s.

Orientacyjne ceny: od 700 netto/m²

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.