Geniusz często tkwi w prostocie. Tym krótkim zdaniem można właściwie scharakteryzować nowe narzędzie w ofercie marki UZIN. Jego konstrukcja i zasada działania jest bardzo prosta, ale efekt jaki daje jego zastosowanie robi wrażenie!

Na pierwszy rzut oka, UZIN RIPPER to kawałek metalu, który montuje się na wiadrze. Ma pomóc w otwarciu worka z sypkim produktem np. masą szpachlową. To samo można właściwie zrobić za pomocą noża lub porządnych nożyczek, ale…

Każdy kto ma do czynienia z sypkimi produktami budowlanymi, zna doskonale ten problem: otwieramy ciężki worek, chwytamy go i przesypujemy materiał do wiadra. Trwa to chwilę, więc plecy zaczynają boleć, a przecież to zwykle niejedyny worek tego dnia… Do tego wszystko, włącznie z nami, jest pokryte unoszącym się pyłem – obrazowo wyjaśnia Maciej Załęski, doradca techniczny UZIN. – Te uciążliwości niweluje właśnie nasz RIPPER.

Uzin-Ripper-Druck-1

 Jak to działa?

Użycie UZIN RIPPER jest bardzo proste. Wystarczy osadzić go na wiadrze, w którym będziemy rozrabiać masę. Ostrze narzędzia jest zabezpieczone specjalną osłoną, która ma zapobiec przypadkowym skaleczeniom. Przed użyciem oczywiście należy ją zdjąć. Zanim znajdzie się na nim worek, do wiadra powinno się wstawić mieszadło. Worek z sypkim produktem należy następnie ułożyć centralnie na ostrzu. Jego ciężar sprawi, że RIPPER rozetnie worek, który zadziała jak pokrywa – wpadający do wiadra materiał nie będzie zatem pylił.

– RIPPER ma zatem dwie zalety – po pierwsze odciąża kręgosłup, bo worek można swobodnie oprzeć na wiadrze, po drugie znacząco ogranicza pylenie, co jest nie tylko praktyczne – wokół nie robi się bałagan – ale i zdrowe, bo latający w powietrzu pył dostawał się do oczu i płuc – dodaje Maciej Załęski.

Uzin-Ripper-Druck-6

Bez kompromisów

Problem pylenia produktów używanych m.in. do wyrównywania podłoża jest powszechnie znany. Wielu producentów chemii budowlanej wprowadziło do swojej oferty tzw. produkty niskopylące. Niestety, dodatki jakie stosuje się w takich materiałach, wpływają negatywnie na parametry użytkowe produktów sypkich.

Tymczasem pomiary wykonane przez niemiecki Instytut BG BAU wykazały, że dzięki zastosowaniu UZIN RIPPER ograniczenie pylenia jest takie samo jak w przypadku użycia produktów niskopylących.

Do końca kwietnia UZIN RIPPER dostępny jest w promocji – otrzymuje go każdy klient firmy UZIN, który dokona zakupy mas niwelujących na kwotę min. 5000 zł. Później narzędzie trafi do regularnej oferty.

Zachęcam także do obejrzenia zabawnego filmu promującego to rozwiązanie: https://www.youtube.com/watch?v=_ZumhIv9F9I