Wakacje na półmetku. I choć dzieci jeszcze o tym nie myślą, wielkimi krokami zbliża się wrzesień. To dobry czas, aby odnowić meble w pokoju naszego przedszkolaka, czy ucznia. Każdy rodzic chce by jego dziecko miało miły i przytulny pokój, w którym będzie się czuło dobrze i bezpiecznie. W pokoju dziecięcym najważniejszym elementem są meble, które często są przez dziecko mocno eksploatowane. Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy ALTAX podpowiada jak w trzech prostych krokach możemy odnowić dziecięce biurko, szafkę, czy drewniane krzesełko.

Po pierwsze dbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Meble dla dzieci musza spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa, podobnie jak farba, której użyjemy do malowania. Musimy mieć pewność, że nie będzie ona emitować substancji, które mogłyby zaszkodzić naszym pociechom. Wszystkie produkty drewno ochronne używane w pokoju dziecka powinny spełniać normy unijne. Jeśli produkt spełnia normę „Bezpieczeństwo Zabawek” informację o tym na pewno znajdziemy na opakowaniu. Wszystkie produkty drewno ochronne używane w pokoju dziecka powinny spełniać normy unijne. Jeśli produkt spełnia normę „Bezpieczeństwo Zabawek” informację o tym na pewno znajdziemy na opakowaniu.

Po drugie: zastanów się jaki efekt chcesz osiągnąć.

Do odnowienia dziecięcych mebli najlepiej wykorzystać szybkoschnące lakiery, lakierobejce lub emalie, które mają delikatny i niedrażniący zapach. Lakiery podkreślają naturalny kolor drewna, nie zmieniając jego koloru. Lakierobejce barwią drewniane powierzchnie, podkreślając rysunek słojów i nadając im delikatny połysk. Z kolei emalie nadają powierzchniom trwały kolor i zapewniają całkowite krycie. Jeśli zatem nasza córka marzy o różowym, pastelowym biurku musimy wybrać emalię. Warto spytać dziecko o opinię na temat koloru, który wybraliśmy. W końcu to nasza pociecha ma się dobrze czuć w nowej aranżacji.

Po trzecie: wybieraj produkty szybkoschnące.

Przed przystąpieniem do malowania mebli należy je najpierw przetrzeć papierem ściernym o gradacji 100-120, a następnie odpylić ściereczką. Prace renowacyjne pójdą dużo szybciej, jeśli wybierzemy produkt szybkoschnący. Będzie on suchy w dotyku już po 20 minutach od nałożenia. Produkty szybkoschnąca stworzone są na bazie wody, a nie rozpuszczalnika, dzięki czemu mają jeszcze jedną ważną zaletą- niedrażniący zapach.

Wiele osób obawia się wykonywania samodzielnej renowacji. Wydaje im się, że jest to bardzo pracochłonne, i że nie mają odpowiednich umiejętności. Nic bardziej mylnego! Sięgając po odpowiednie środki można szybko i tanio wyczarować nowe wnętrze. Wystrój pokoju dziecięcego, a szczególnie prawidłowe dobranie kolorów ma ogromny wpływ na samopoczucie naszego dziecka. Starannie dobrane dekoracje oraz zadbanie o najmniejsze szczegóły sprawi, że po powrocie z wakacji pokój nabierze niecodziennego uroku, a nasza pociecha zapamięta swój dziecięcy pokoik na długie, długie lata.