Hałas jest dziś jednym z najpoważniejszych problemów naszej cywilizacji – towarzyszy nam praktycznie w każdej chwili życia, obniżając jego komfort, a wręcz negatywnie wpływając na nasze zdrowie. Dlatego też, by zminimalizować jego zły wpływ, firma Armacell opracowała system izolacji akustycznych ArmaSound RD.

ArmaSound RD nie tylko bardzo wydajnie pochłania dźwięk, ale również tłumi wibracje i izoluje, a co najważniejsze - ogranicza przenoszenie hałasu. Fot. Armacell
ArmaSound RD nie tylko bardzo wydajnie pochłania dźwięk, ale również tłumi wibracje i izoluje, a co najważniejsze – ogranicza przenoszenie hałasu.
Fot. Armacell

O negatywnym wpływie, jaki hałas ma na nasze życie, wie chyba każdy. Długotrwałe przebywanie w głośnych pomieszczeniach może być nie tylko irytujące, ale i szkodliwe. Hałas nie pozwala nam się skupić w pracy (co wpływa na naszą wydajność) oraz należycie wypocząć w domu, co może powodować bezsenność, bóle głowy czy inne dolegliwości. By pomóc nam uporać się w z tym problemem, firma Armacell przygotowała izolację akustyczną ArmaSound RD, która pomoże nam obniżyć poziom niepożądanych dźwięków w naszym otoczeniu.

Powiedz stop hałasowi

ArmaSound RD firmy Armacell  jest elastyczną otuliną wykonaną na bazie syntetycznego kauczuku, stworzoną z myślą o zminimalizowaniu otaczającego nas zewsząd hałasu. Otwartokomórkowa struktura materiału z jakiego została wykonana izolacja sprawia, że ArmaSound RD bardzo skutecznie absorbuje dźwięki zapobiegając tym samym   ich  odbijaniu. Izolacja ArmaSound RD występuje w dwóch wersjach, które różnią się od siebie gęstością objętościową: 120 kg/m3 oraz 240 kg/m3. Jest ona bezpośrednio związana ze współczynnikiem pochlaniania alfa, szczególnie w przypadku niższych częstotliwości (współczynnik ten dla częstotliwości 125 Hz jest ponad 3 razy wyższy dla ArmaSound RD 240 w porównaniu do wersji 120). Co więcej, firma Armacell oferuje otulinę w kilku wersjach różniących się od siebie grubością (od 6 do 25 mm), dzięki czemu możemy doskonale dopasować odpowiednią izolację do naszych potrzeb. Fakt ten, w połączeniu z szerokim zakresem pochłanianych częstotliwości (od 125 do 3150 Hz) i dużą gęstością sprawia, że izolacja ta stanowi doskonałą alternatywę dla wielowarstwowych barier piankowych.

Jednak ArmaSound RD firmy Armacell sprawdza się nie tylko w przypadku eliminacji hałasu powietrznego. Jej visco-elastyczne właściwości sprawiają, że doskonale pomaga również przy redukcji wibracji jakie mogą być powodowane przez pracujące maszyny. Wibracje te są problemem nie tylko w przypadku bezpośredniej bliskości pracującego urządzenia, bowiem przenoszone przez strukturę budynku mogą być uciążliwe nawet dla osób, które znajdują się w całkiem innej części obiektu. ArmaSound RD skutecznie wspomagają tłumienie rezonansu, w jaki pod wpływem wibracji mogą wpaść konstrukcje metalowe, takie jak szyby windy, czy kanały wentylacyjne. Zastosowanie izolacji akustycznej jako podkładu izolującego pomiędzy pracującą maszyną a podłożem, zmniejsza nie tylko hałas przez nią generowany, ale również zapobiega przenoszeniu się drgań, skutecznie podnosząc tym samym komfort naszego życia.

Otaczający nas hałas jest w dzisiejszych czasach prawdziwym utrapieniem pogarszającym nasz komfort życia. Dlatego też, by odpowiednio zadbać o nasze samopoczucie, a nawet zdrowie, warto zatroszczyć się o to, by zarówno nasz dom, jak i miejsce pracy były jak najmniej narażone na działanie uciążliwych dźwięków. Izolacja ArmaSound RD firmy Armacell pomoże nam tego dokonać eliminując zarówno hałas powietrzny jak i strukturalny, a nam pozwoli cieszyć się upragnioną ciszą. 

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o.

55-300 Środa Śląska 

ul. Targowa 2

tel. 71 3175025

fax 71 3175115

 

www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.