armacell_armafix_montaz

Projektując instalację cieplną lub chłodniczą, bardzo często skupiamy się tylko na doborze izolacji, zapominając o tym, że bardzo istotny jest również sposób zamocowania rur do ściany. To błąd, ponieważ zaniedbanie tej kwestii może powodować powstawanie mostków cieplnych, które będą negatywnie wpływać na działanie systemu. By wyeliminować ten problem, firma Armacell wprowadziła na rynek system mocowań Armafix AF.

Miejsca mocowania rur instalacji chłodniczej bądź grzewczej są z jednymi z najbardziej newralgicznych punktów całego systemu. Popełnione w tych miejscach błędy mogą bowiem owocować powstawaniem niekorzystnego zjawiska, tzw. mostków termicznych. Jest to związane z transferem energii cieplnej wzdłuż uchwytu mocującego dotykającego powierzchni rury. W przypadku instalacji grzewczej powoduje ono oziębianie medium, a tym samym obniża jej wydajność, narażając nas na konkretne straty finansowe. Dodatkowo, złe mocowanie rur z zimną wodą lub instalacji chłodniczej może zaowocować skraplaniem się pary wodnej na uchwycie, przez co mogą wystąpić zacieki, a z czasem nawet grzyby czy pleśń. System profesjonalnych mocowań Armafix AF firmy Armacell pozwoli nam na pewne zamocowanie rur, przy jednoczesnym wyeliminowaniu mostków cieplnych na całej długości.

Rura w mocnym uścisku

Armafix AF firmy Armacell jest systemem, który powstał z myślą o prawidłowym zamocowaniu rur. Za izolację termiczną odpowiada materiał AF/Armaflex, który nie tylko zapobiega ucieczce energii, ale również dzięki zamkniętokomórkowej strukturze tworzy bardzo skuteczną barierę dyfuzyjną. Pozwala to zapobiec skraplaniu się wody i zawilgoceniu izolacji. W materiale izolacyjnym umieszczono dwie kostki wykonane z materiału PET o gęstości 100 kg/m3 co eliminuje możliwość ściśnięcia otuliny. Taka konstrukcja uchwytu gwarantuje, że grubość izolacji w każdym miejscu jest taka sama, a co za tym idzie w każdym punkcie zapewnia ona optymalną ochronę. Całość zamknięta jest w aluminiowym płaszczu, który pozwala na wygodne i pewne zamocowanie obejmy, która podtrzyma naszą rurę. W programie Armafix AF znajdują się też, stalowe obejmy mocujące uchwyt. Obejmy wyposażone są w nakrętkę montażową.

System mocowań Armacell Armafix AF to również bezproblemowa instalacja. Zastosowanie warstwy samoprzylepnej sprawia, że montaż uchwytu jest szybki i prosty – wystarczy zdjąć pasek zabezpieczający klej, zamknąć mocowanie na powierzchni rury i zamocować obejmę. Znacznie skraca to czas potrzebny na wykonanie prac instalacyjnych, co przekłada się na niższe koszty. Oczywiście, firma Armacell w swojej ofercie posiada uchwyty Armafix AF o różnych średnicach oraz różnej grubości izolacji, dzięki czemu możemy łatwo dopasować je do naszych wymagań, zapewniając naszemu systemowi najlepszą ochronę na całej długości.

Odpowiednie zabezpieczone miejsca mocowania instalacji jest sprawą niezwykle istotną. Występowanie mostków termicznych, czyli miejsc swobodnej wymiany energii pomiędzy rurą, a ścianą, może bowiem prowadzić nie tylko do obniżenia wydajności systemu, ale również do powstawania zawilgoceń czy zacieków. Wszystko to powoduje straty finansowe, których możemy uniknąć stosując system mocowań Armafix AF firmy Armacell. Rozwiązanie to pozwoli nam odpowiednio zabezpieczyć instalację na całej długości, co da nam pewność, że pracuje ona w najbardziej optymalnych i korzystnych warunkach.

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.