stopien_schodowy_split

Perfekcyjnie zaaranżowany ogród, który stanowi naturalne przedłużenie przestrzeni domu, posiada elementy charakterystyczne dla strefy mieszkalnej. Jednym z nich są schody, które warto wykorzystać, gdy zależy nam na stworzeniu łagodnych i efektownych przejść pomiędzy różnicami w ukształtowaniu terenu. Wykorzystując stopnie schodowe Maxima, Split lub Venetia z linii Libet Completto zbudujemy zejścia, które będą nie tylko spełniać swoje funkcje użytkowe, ale staną się ozdobą dopełniającą całą kompozycję.

W ogrodzie nie brakuje miejsc, gdzie kilkustopniowe schody znacząco ułatwiłyby poruszanie się. Oczywiście niedużą różnicę w terenie można pokonać w inny sposób, jednak dobrze wyprofilowane stopnie pozwolą komfortowo i bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy różnymi strefami posesji. Poprawnie wykonane i zbudowane z właściwie dobranych materiałów, zapewnią wygodne wejście do domu, na taras, do altany, czy też po prostu złagodzą podejście w terenie o mocno zróżnicowanych poziomach gruntu. Ich rola funkcjonalna jest nieoceniona, jednak aby nie stały się jedynie czysto użytkowym elementem, należy zadbać o ich odpowiednie dopasowanie do całej stylistyki otoczenia. Z tą myślą zaprojektowana została linia Libet Completto, w skład której wchodzą stopnie schodowe Maxima, Split oraz Venetia. To trzy różnorodne propozycje, które pozwolą wykreować spójną i atrakcyjną wizualnie przestrzeń o bardzo praktycznym charakterze.

Ogród o stopień wyżej

W przypadku, kiedy zależy nam na rozwiązaniach cechujących się uniwersalną formą, najlepiej jest sięgnąć po stopnie schodowe z Systemu Maxima. To proste płyty o gładkiej strukturze i stonowanej kolorystyce – antracyt i popielaty. Ich minimalistyczny wygląd sprawia, że bez problemu wkomponują się niemal w każdą stylistykę, od klasycznej, po nowoczesną. Dodatkowo, zostały zaprojektowane tak, aby fakturą i barwą doskonale uzupełniały ogrodowe nawierzchnie wykonane przy pomocy produktów z Systemu Maxima. Z kolei linia Split to propozycja skierowana do osób, które cenią sobie naturalny efekt ogrodowych aranżacji. Płyty cechują się gładką powierzchnią i charakterystycznym dekoracyjnym bokiem o fakturze przypominającej łupany kamień. Świetnie komponują się więc z bujną roślinnością czy też kamiennymi tarasami. Dodatkowo, stopnie dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych – nero, kasztanowy, pastello oraz bianco carrara, dzięki czemu bez problemu współgrać będą z pozostałymi elementami posesji. Miłośników wyrafinowanej elegancji z pewnością zachwyci natomiast stopień Venetia o delikatnym, kredowym kolorze i fakturze do złudzenia przypominającej wapienną skałę. Mimo pokaźnych rozmiarów stopnie sprawią, że nawet masywne schody nabiorą eterycznego charakteru i dodadzą szyku ogrodowej kompozycji.

 

Schody to element, który sprawia, że ogród staje się przyjazny i dostępny użytkownikom. Ich rola nie musi jednak kończyć się na czysto użytkowej funkcji. Wykorzystując do ich budowy nietuzinkowe materiały, nadamy im nowe, dekoracyjne oblicze, które znacząco wzbogaci przestrzeń wokół domu.

 

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronie www.libet.pl

 

Libet S.A. to lider w segmencie kostek Premium i innych betonowych materiałów nawierzchniowych na polskim rynku. Pełniąc rolę trendesettera wyznacza kierunki rozwoju rynku. Produkty sygnowane marką Libet wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością i ciekawym wzornictwem. W równym stopniu stają się ozdobą posesji prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Wysoki poziom jakościowy i estetyczny wyrobów wrocławskiej firmy jest zasługą m.in. nowoczesnego parku maszynowego oraz wykorzystywania najnowszych technologii i odpowiednio selekcjonowanych surowców. Swój udział mają w tym także laboratoria, istniejące przy każdym z 15 zakładów produkcyjnych, które nadzorują przebieg procesu produkcji, wdrażają nowe procedury i pracują nad własnymi, nowatorskimi rozwiązaniami.

 

Libet S.A.

Powstańców Śląskich 5

53-332 Wrocław

Dział Obsługi Klienta – infolinia: 801 542 381

www.libet.pl

https://www.facebook.com/RozmowyNaTarasie