Nowoczesne wnętrze to nie tylko modne formy i wzory, ale również nowatorskie materiały, które łączą unikalną estetykę z nadzwyczajną funkcjonalnością. TECHNISTONE Crystal Polar White to naturalny surowiec poddany technologicznym przekształceniom, dzięki którym posiada piękny wygląd śnieżnobiałego kamienia oraz doskonałe właściwości fizyczne.

TECHNISTONE_Crystal_Polar_White1_m Kamień naturalny występuje w wielu odmianach, które różnią się barwą, wzorem oraz strukturą. Surowiec ten może przybierać rozmaite formy oraz faktury, dzięki czemu ma bardzo szerokie zastosowanie i umożliwia realizację wielu ciekawych projektów architektonicznych. Oryginalny wygląd kamienia podkreśla charakter i klasę wnętrza, dlatego jest nieodłącznym elementem każdej ekskluzywnej aranżacji.

Kamień naturalny w wersji doskonałej

Ze względu na to, iż kamień posiada wiele wcieleń, może z powodzeniem być wykorzystany jako dominujący materiał wykończeniowy danej przestrzeni. Wielość faktur, wzorów i barw kamienia sprawia, że wnętrze nie stanie się monotonne, co więcej – zastosowane kamienie mimo swej odmienności, będą tworzyły atrakcyjną i spójną całość. Można więc bez obawy, nawet w jednym pomieszczeniu, zamieścić ściankę pokrytą łupkiem, wprowadzić marmurową powierzchnię stołu, a całość aranżacji zwieńczyć kamienną rzeźbą. Niebywale efektownym elementem eleganckiej aranżacji z kamieniem w roli głównej jest podłoga wyłożona posadzką z tego materiału. Warto jednak zamiast naturalnego kamienia, który jest wymagający pod względem pielęgnacji, wybrać płyty z konglomeratu kwarcowego. Mają one równie piękny wygląd, a są zdecydowanie bardziej praktyczne. Płyty Crystal Polar White TECHNISTONE powstają z kwarcu, który poddany zaawansowanej obróbce technologicznej zyskuje nowe walory. Mają nieskazitelną i nieosiągalną w naturze barwę doskonałej bieli rozświetloną mieniącymi się drobinkami minerału, dzięki czemu efektownie podkreślają nowoczesny i elegancki charakter wnętrza. Pod względem technicznym surowiec ten jest bardzo trwały, odporny na działanie czynników zewnętrznych oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Crystal Polar White jest niezwykle uniwersalnym materiałem, który umożliwia efektowną realizację rozmaitych koncepcji na aranżację przestrzeni. Jego delikatna biała barwa stanowi doskonałe tło dla wyrazistych elementów wyposażenia wnętrza.

Świeży blask elegancji

TECHNISTONE_Crystal_Polar_White_mDominująca barwa bieli we wnętrzu zapewnia mu przestronność, lekkość i elegancję, a przy tym stwarza nieograniczone możliwości kreowania różnorodnych kompozycji. W zależności od wizji projektanta, na bazie bieli można stworzyć delikatną, stonowaną stylizację lub odważną, w której pojawiają się ostre kontrasty barwne. Ze względu na neutralny charakter tego koloru, zawsze w efekcie uzyskamy atrakcyjne i wyważone połączenie. Nieskazitelna barwa płyt Crystal Polar White jest dodatkowo wzbogacona o błyszczące drobinki kwarcu, które subtelnie rozświetlają powierzchnię kamiennej tafli i czynią ją jeszcze bardziej elegancką. Płyty mogą być stosowane jako posadzki czy schody lub jako wykończenie mniejszych elementów wnętrza. Błyszcząca płaszczyzna płyt TECHNISTONE tworzy atrakcyjne zestawienia z innymi materiałami wykorzystywanymi w nowoczesnych aranżacjach. Można je efektownie łączyć z chłodną stalą, surowym betonem, ciepłą cegłą lub szlachetnym drewnem. Płyty Crystal Polar White podnoszą prestiż kreowanej przestrzeni, a jednocześnie są trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości i mają bardzo szerokie zastosowanie. Płyty posiadają doskonałe parametry techniczne; są odporne na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie wilgoci, co ma duże znaczenie w przypadku podłóg. Ponadto nie pochłaniają zapachów, ani nie zabarwiają się pod wpływem soków naturalnych lub wina. Istotną zaletą tego materiału jest to, iż każdy z jego komponentów ma naturalne pochodzenie. To w pełni ekologiczny produkt, w którym połączono dobro natury z nowatorską technologią obróbki.

 

Producent: TECHNISTONE a.s.

Orientacyjne ceny: od 900 netto/m²

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.