Jednobarwna powierzchnia kostek dostępnych w dwóch kontrastowych opcjach kolorystycznych, bogactwo kształtów i formatów, nieograniczone możliwości kreacyjne… Grupa Libet Decco Monocolor to sposób na stworzenie nowoczesnych, minimalistycznych, a przy tym wyrazistych aranżacji. W tym roku do eleganckiej kolekcji materiałów nawierzchniowych dołączyły kolejne propozycje – Karre i Via Trio.

via_trio_antracytCzarno-białe nie znaczy nudne

Kwadratowe płyty Karre znakomicie wykorzystują połączenie uniwersalnego kształtu ze sporymi wymiarami (50 x 50 cm) oraz zdecydowaną kolorystyką, wprowadzając do otoczenia nowoczesne akcenty. Ale czy tak prosta forma i zaledwie dwie barwy wystarczą, aby stworzyć ciekawą aranżację? Wątpliwości są tu całkowicie bezpodstawne. Elegancki minimalizm idzie bowiem w parze z szerokimi możliwościami kreacyjnymi. Zestawiając elementy antracytowe z pergaminową bielą, można bowiem postawić na klasykę (np. w postaci wzoru szachownicy) lub przeciwnie – pójść w kierunku abstrakcyjnych, nierównomiernych układów. Co więcej, Karre znakomicie komponuje się z wieloma produktami Libet, takimi jak Sześcian, Donica czy kostki i płyty, reprezentujące inne kolekcje, zapewniając wszędzie niepowtarzalny klimat.

Chcąc stworzyć oryginalną aranżację ogrodu, warto też sięgnąć po drugą nowość z grupy Monocolor. Via Trio to system trzech prostokątnych kostek o wymiarach 18 x 27, 18 x 36 oraz 18 x 45 cm, dostępnych w odcieniach antracytu i pergaminowej bieli. Z ich pomocą powstanie wiele kreatywnych układów, które nawet jednolitej nawierzchni nadadzą wyjątkowego charakteru. A jeśli dodamy do tego drugą, kontrastową barwę, cała kompozycja stanie się jeszcze bardziej oryginalna.

Użyteczność w designerskiej odsłonie

Nie można zapomnieć, że wysokiej jakości materiały nawierzchniowe charakteryzują się nie tylko walorami estetycznymi, ale też użytkowymi. Kostki Via Trio i płyty Karre posiadają wszystkie zalety szlachetnych produktów z rodziny Libet Decco. Technologia produkcji, najlepsze surowce oraz dodatkowe zabezpieczenia sprawiają, że są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Szczególną uwagę warto zwrócić na system ALS (Anti Liquid System), który zabezpiecza je przed zaplamieniem i wykwitami. A dzięki znacznej grubości, zarówno płyty Karre (7 cm), jak i kostki Via Trio (8 cm) mogą być stosowane na parkingach i podjazdach dla ruchu lekkiego do 3,5 t, a przy wykonaniu odpowiedniej podbudowy Via Trio może być wykorzystywana również do ruchu ciężkiego (do 11,5 t).

 

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronach www.libet.pl  oraz www.ceramic.libet.pl.