Płyty warstwowe są prefabrykowanymi elementami złożonymi z dwóch okładzin oraz znajdującego się pomiędzy nimi rdzenia, który odpowiada za właściwą izolację akustyczną oraz techniczną. Zadaniem okładzin jest natomiast nadanie każdej płycie odpowiedniej wytrzymałości mechanicznej. Aby płyta dobrze spełniała swoje zadanie, konieczne jest wybranie zaufanego producenta, który przy tworzeniu płyt wykorzystuje zaawansowane metody produkcji i odpowiednie materiały.

Zastosowanie płyt
Płyty warstwowe najczęściej znajdują zastosowanie w budynkach przemysłowych i komercyjnych, a także w halach magazynowych czy magazynach. Doskonale sprawdzają się także przy budowie obiektów związanych z branżą rolniczą czy przetwórstwem żywności.

Płyty warstwowe produkcja
Producentom płyt warstwowych zależy na oferowaniu produktów coraz lepszej jakości. W tym celu ciągle doskonalą swoje produkty, wykorzystując zarówno nowe pomysły, jak i już istniejące rozwiązania techniczne. Wiele producentów poszukuje też zupełnie nowych materiałów czy konstrukcji dostosowanych do specyficznych funkcji w danym budynku. Doskonalenie istniejących już metod ma na celu przede wszystkim zmaksymalizowanie izolacyjności termicznej, a także poprawę nośności konstrukcji czy minimalizację kosztów produkcji.

Płyty warstwowe produkcja- krok po kroku
Rdzenie płyt mogą być wykonane z pianki poliuretanowej, z wełny mineralnej albo ze styropianu. Są to materiały cechujące się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, dzięki czemu zapewniają duży opór cieplny przegrody. Płyty z pianki poliuretanowej wytwarzane są na ciągłej linii produkcyjnej. Piankę tę rozprowadza się na jedną z okładzin, a jej wzrost oraz połączenie z okładzinami trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. Rdzeń z wełny mineralnej wykonywany jest natomiast z uprzednio przygotowanych półproduktów. Wkleja się go między okładziny za pomocą specjalnych klejów. Rdzeń styropianowy wytwarzany jest za to z gotowych płyt styropianowych, które później przykleja się do okładzin.