Konkurs Dobry Wzór to coroczne wyzwanie dla producentów designerskich produktów. Edycja 2018 jest jednak wyjątkowa, ponieważ konkurs obchodzi swój jubileusz. To już 25 lat poszukiwań najlepszych produktów i usług oferowanych zarówno przez polskie, jak i zagraniczne marki. Jednym z nich jest kabina z serii Free Zone marki SANPLAST, która została zakwalifikowana do finału konkursu i wystawy. 

Konkurs Dobry Wzór organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego to olbrzymie wyzwanie zarówno dla polskich, jak i zagranicznych firm. Rekomendowane do konkursu były cztery produkty: brodziki marki SANPLAST: brodziki z odlewu mineralnego linii Structure Mineral, prostokątne wanny Modesta, które zachwycają idealnie wyważonym połączeniem klasyki i nowoczesności, symetryczne, przyścienne wanny LUXO oraz kabina serii Free Zone. Najbardziej docenionym produktem okazał się ostatni z produktów zyskując miano finalisty konkursu Dobry Wzór 2018. Cechą charakterystyczną finałowego produktu jest brak dolnego profilu. To rozwiązanie znaczenie ułatwia funkcjonowanie użytkownikom, szczególnie starszym. Brak dolnego profilu gwarantuje bezprogowe wejście, a tym samym zapewnia im bezpieczeństwo i komfort. Drzwi kabiny zostały wyposażone w rolki łożyskowe zapewniają bezproblemowe i ciche otwieranie. Kabina Free Zone to połączenie piękna i funkcjonalności. Nowoczesna, nietuzinkowa i nienarzucająca się forma kabiny idealnie współgra i harmonijnie połączy się z wnętrzem praktycznie każdej łazienki. Dodatkowym atutem produktu jest modyfkacja powierzchni szkła – Glass Protect, która pozwala na utrzymanie produktu w czystości.

„Jest nam niezmiernie miło, że nasz produkt został wyróżniony kwalifikacją do finału konkursu Dobry Wzór 2018! Nasza kabina z serii Free Zone to efekt intensywnej pracy i poszukiwania równowagi między designem a wygodą i funkjonalnością. Ogromnie cieszymy się, że jury doceniło naszą pracę. Z niecierpliwością czekamy na finałową galę konkursu.” – mówi Małgorzata Hulisz Kierownik Działu Marketingu.
Firma Sanplast zaskakuje nas doskonale przemyślanymi rozwiązaniami, które dzięki swojej uniwersalności tworzą odprężającą harmonię z niemal każdą łazienką, a tym samym zapewniają wygodę swoim użytkownikom.