Opracowane przez Soudal pistoletowe pianki montażowe od wielu lat cieszą się popularnością wśród ekip budowlanych ze względu na wysokie parametry techniczne oraz precyzję i komfort użytkowania. Dzięki nowemu zaworowi Duravalve posiadają stabilną, najwyższą wydajność przez cały okres ich przydatności do użycia, który wynosi aż 24 miesiące.

Pianki pistoletowe marki Soudal wyróżniają się niskoprężną formułą, krótkim czasem utwardzania, stabilnością wymiarów, a także wysoką izolacyjnością termiczną i akustyczną. Są doskonale przyczepne do większości materiałów budowlanych, m.in. do cegły, betonu, kamienia, tynku, drewna, PCV i aluminium. Specjalna konstrukcja zaworu Duravalve ogranicza ryzyko ucieczki gazu pędnego z puszki do absolutnego minimum i zdecydowanie podnosi niezawodność aplikacji pianki. W odróżnieniu od zaworów standardowych, Duravalve jest trwale szczelny, wykazuje odporność na działanie temperatury i chemikaliów oraz nie ulega zablokowaniu, niezależnie od pozycji, w jakiej znajdowała się puszka pianki podczas transportu.

Pianka Soudafoam Classic Gun służy do uszczelnień przy montażu stolarki okiennej i drzwiowej, parapetów, stopni schodów, a także złączy dachowych, ściennych i stropowych. Z powodzeniem można jej użyć do łączenia i uszczelniania prefabrykowanych elementów drewnianych w konstrukcjach szkieletowych, wypełniania i wygłuszania ścian działowych oraz do izolacji termicznej dachów. Znajduje również zastosowanie przy izolacji przepustów rurowych, elementów instalacji c.o. i wodno-kanalizacyjnych.

pianki

Do prac montażowych prowadzonych w trudnych warunkach zalecana jest pianka Soudafoam Maxi Express Gun. Formuła tej pianki umożliwia aplikację i obróbkę w skrajnych warunkach klimatycznych – w bardzo wysokich (wersja letnia) lub bardzo  niskich (wersja zimowa) temperaturach i ograniczonej wilgotności powietrza. Pianka szybko tworzy naskórek i utwardza się w przekroju.

Z kolei zastosowanie pianki Soudafoam Maxi Gun zapewni nam najbardziej oszczędne wykonanie uszczelnień. O jej ekonomicznych walorach decydują takie parametry, jak wydajność do 70 l, obniżona rozprężalność oraz duża gęstość.

Profesjonale pianki montażowe marki Soudal to również rozwiązanie ekologiczne, ponieważ ich aplikacja nie wiąże się z emisją substancji szkodliwych dla środowiska. Co więcej, zawór Duravalve znakomicie współpracuje ze standardowymi pistoletami, zapewniając wygodne dozowanie pianki. Przede wszystkim jednak wydłuża gwarantowany termin jej przydatności do użycia aż do 2 lat.