Wysokie temperatury to w sezonie letnim ogromny problem w naszym kraju. Szczególnie odczuwalne bywają one w wielkich miastach, gdzie nowoczesne drapacze chmur i szklane biurowce nieustannie narażone są na silne działanie promieni słonecznych. Kiedy na zewnątrz panują upały, niezwykle ważny jest komfort wewnątrz budynku. Sposobem na osiągnięcie optymalnej temperatury oraz odpowiedniego poziomu jasności w pomieszczeniach jest zastosowanie szkła ochrony przeciwsłonecznej SunGuard® SNX 50/23 firmy Guardian Industries’ Glass Group Europe.

Ciesz się światłem – poczuj komfort

Przeszklone biurowce na stale wpisały się w panoramę polskich miast. Obecnie w zdecydowanej większości nowoczesnych projektów architektonicznych szkło jest szeroko stosowane w obrębie bryły budynku. Materiał ten stał się popularny dzięki jego wyjątkowej estetyce, doskonałym parametrom technicznym i maksymalnej funkcjonalności.  Duże przeszklenia o znakomitej przejrzystości gwarantują optymalny dostęp światła dziennego do wnętrza budynku, pomagają stworzyć w nim przyjemny mikroklimat, a jednocześnie zapewniają panoramiczny widok.  Największym problemem w przypadku wielkopowierzchniowych tafli szkła, wydaje się być ryzyko przegrzewania się pomieszczeń w gorących, letnich miesiącach. Tradycyjne metody zabezpieczenia przed słońcem, takie jak rolety, żaluzje czy kotary pomagają ograniczać dopływ ciepła, ale jednocześnie zaciemniają pomieszczenia i zmuszają do korzystania w ciągu dnia ze sztucznego oświetlenia. Zmniejsza to komfort przebywających w budynku osób i prowadzi do dodatkowego niepotrzebnego zużycia energii. Skutecznym rozwiązaniem tych problemów może być zastosowanie w budynku wysokoselektywnego szkła ochrony przeciwsłonecznej. Produktem takim jest szkło SunGuard SNX 50/23 firmy Guardian, które wyróżnia się znakomitą selektywnością. Dzięki zastosowaniu w nim innowacyjnej powłoki o potrójnej warstwie srebra, przepuszcza ono 50% naturalnego światła dziennego przy współczynniku całkowitej transmisji energii słonecznej równym zaledwie 23%. Oznacza to, że jest ono w stanie odbić 77% ciepła pochodzącego z promieniowania słonecznego, zapewniając w ten sposób doskonałą jasność i poczucie komfortu wewnątrz pomieszczenia. Pozostałymi istotnymi zaletami szkła SunGuard SNX 50/23 są bardzo niska przepuszczalność promieniowania UV oraz znakomita wartość współczynnika oddawania barw.

Wysokoselektywne szkło przyjazne środowisku

Europejskie standardy dotyczące nowoczesnego budownictwa dążą do zredukowania zużycia energii do minimum. Materiały takie jak wysokoselektywne szkoło ochrony przeciwsłonecznej pomagają
w osiąganiu tego celu poprzez znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na stosowanie energochłonnej klimatyzacji nawet w najgorętsze dni. Nie tylko obniża się w ten sposób rachunki za energię, ale również poprawia zdrowie, samopoczucie i komfort osób przebywających w budynku. Szkło SunGuard SNX 50/23 firmy Guardian gwarantuje doskonałą kontrolę równowagi energetycznej obiektu przez cały rok. Wartość Ug = 1,0 W/m²K pozwala zapewnić najlepszy poziom izolacji termicznej, możliwy do uzyskania w klasycznym zestawie dwuszybowym, co może przyczynić się do oszczędność energii.

Szkło SunGuard SNX 50/23 firmy Guardian dostępne jest również w wersji laminowanej, giętej oraz do hartowania.

Dane techniczne szkła SunGuard SNX 50/23 dostępne są w bezpłatnym programie kalkulacyjnym Guardian Konfigurator, który można pobrać pod adresem:

http://www.sunguardglass.pl/ToolsandResources/OnlineTools/GlassConfigurator/index.htm

Więcej szczegółów na temat szkła ochrony przeciwsłonecznej SunGuard znaleźć można pod adresami: www.sunguardglass.pl, www.guardian.com, www.guardian-czestochowa.com

Zastrzeżenie: wartości wydajności wskazane powyżej są wartościami znamionowymi i mogą ulec zmianie w granicach tolerancji procesu wytwarzania.

Informacje o Guardian Industries Corp.:

Guardian jest światową firmą produkcyjną o zróżnicowanej działalności z siedzibą główną w Auburn Hills w stanie Michigan, USA. Firma posiada wiodącą pozycję w produkcji szkła float, gotowych wyrobów szklanych na potrzeby rynku komercyjnego, mieszkaniowego i transportowego, elementów wykończeniowych do wnętrz samochodów, a także w dystrybucji produktów dla budownictwa. Dzięki swoim centrom badań i rozwoju (Science&Technology Center dla produktów szklanych i Advanced Development Center dla branży samochodowej) firma Guardian stoi na czele innowacyjności. Należąca do Guardian grupa SRG Global produkująca elementy wykończeniowe do wnętrz samochodów jest jednym z największych na świecie producentów zaawansowanych, wysoko jakościowych powłok tworzyw sztucznych. Firma Guardian wraz ze swoimi oddziałami i filiami zatrudnia 17 000 osób i posiada obiekty w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Zapraszamy na stronę www.guardian.com.