Nowoczesność, prestiż i najwyższy standard wykończenia, to główne cechy nowej inwestycji biurowej LC Corp SA we Wrocławiu – Retro Office House. Biurowiec powstaje w  centrum miasta przy ulicy Piłsudskiego. Jego oddanie planowane jest na kwiecień 2018 roku.

Biurowiec Retro Office House będzie zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum Wrocławia u zbiegu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej. Doskonała lokalizacja, nowoczesne i wysokie standardy wykończenia, innowacyjna architektura oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne zapewnią komfortowe warunki pacy dla przyszłych najemców.

Retro Office House to krok na drodze do przywrócenia dawnej świetności ulicy Piłsudskiego, która już od kilku lat ulega pozytywnym zmianom. Wierzymy, że nasza inwestycja będzie kolejnym miejscem, które doskonale wpisze się w centrum miasta. Bardzo wygodne połączenia komunikacyjne i sąsiedztwo obiektów handlowo – usługowych zapewnią komfort pracy w naszym biurowcu. Retro Office House, będzie idealnym miejscem dla działania każdej firmy, która wynajmie w nim biuro – mówi Piotr Pirogowicz, Dyrektor ds. Najmu, LC Corp SA.

Retro Office House zaprojektowany został przez prestiżową pracownię Kuryłowicz &Associates. Projekt budynku łączy tradycję architektury z początku XX wieku z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie technologii, formy i użyteczności. Budynek będzie miał 6 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemną. Wyjątkowego charakteru nada mu reprezentacyjne patio z recepcją. Powierzchnia biurowa zajmie około 18 200 mkw., zaś  usługowo-handlowa 2 600 mkw. Zaplanowano także 155 miejsc parkingowych zlokalizowanych na poziomie -1.

Obecnie na placu budowy trwa zabezpieczenie wykopu. Prace idą zgodnie z planem, dlatego już w przyszłym miesiącu rozpoczną się roboty ziemne. Bryła budynku w docelowym kształcie widoczna będzie w połowie 2017 r. Inwestycja przy ulicy Piłsudskiego we Wrocławiu oddana zostanie do użytku w kwietniu 2018 r.