W ciągu ostatnich kilku lat systematycznie wzrasta liczba zainteresowanych kupnem nieruchomości na przedmieściach. Decyduje o tym m.in. niższa cena za metr kwadratowy oraz bogatsza oferta. Ponadto dom ulokowany w sąsiedztwie zielonych terenów poprzez przyjazne warunki rekreacyjne stwarza większe możliwości nawiązywania dobrych relacji z sąsiadami. W tworzeniu tych więzi pomagają również dodatkowe atrakcje zlokalizowane na terenie gminy. W minioną sobotę mieszkańcy osiedla „Leśna Polana” mogli wspólnie uczestniczyć w rodzinnym pikniku.

Mieszkanie poza Poznanie nie musi oznaczać utrudnionego dostępu do wydarzeń kulturalnych czy sportowych. We współpracy z gminą, lokalny deweloper Linea dba o komfort życia mieszkańców Dąbrówki wciąż rozwijając tamtejszą infrastrukturę i organizując wiele dodatkowych atrakcji. Specjalnie dla nich organizowane są różne wydarzenia sportowe w tym biegi oraz warsztaty nordic walking, kulturalne takie jak koncerty, czy społeczne np. wspólne sadzenie drzew. 14 maja na osiedlu „Leśna Polana” w gminie Dopiewiec odbył się rodzinny piknik. Na odwiedzających czekały m.in. konkurencje sportowe, gry i zabawy, konkursy, oraz ognisko.

Zależy nam na pokazaniu osobom zastanawiającym się nad przeprowadzką za miasto jak wiele atrakcji proponuje gmina Dopiewo i nasze osiedle. Dla naszych mieszkańcach regularnie organizujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. O klientów dbamy nie tylko do momentu zakupu nieruchomości, ale również po sfinalizowaniu umowy, dlatego sukcesywnie inwestujemy również w rozbudowę infrastruktury w Dąbrówce. Obecnie z myślą o najmłodszych na osiedlu „Leśna Polana” powiększany jest plac zabaw. W planach znajduje się także budowa centrum usługowego będącego miejscem rekreacji i odpoczynku. Chcemy zapewnić naszym mieszkańcom nie tylko wygodne domy, ale też dobrze zaprojektowaną przestrzeń do życia wokół nich. – mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea.

Podmiejskie miejscowości zapewniają niezależność, a przede wszystkim mogą zagwarantować większe bezpieczeństwo i spokój najbliższym. Są również idealnym miejscem do życia dla osób ceniących sobie ciszę oraz otoczenie natury. Rozwinięta infrastruktura Dąbrówki i Dopiewca sprawia, że mieszkańcom żyje się w nich bardzo komfortowo. Dodatkowo bliskość lasu Zakrzewskiego, pozwala na odpoczynek i rekreację. Dobrze zorganizowane tereny rekreacyjne są impulsem do tworzenia prawdziwej wspólnoty sąsiedzkiej.