Intensywna eksploatacja, trudne warunki i ryzyko urazów to codzienność wykonawców prac budowlanych. Specjalnie dla nich Snickers Workwear wprowadza nowy model wytrzymałych spodni roboczych z workami kieszeniowymi i zabezpieczeniami na kolana: AllroundWork 6200.

W sprzedaży w Polsce pojawiły się nowe mocne, wygodne i bezpieczne dla kolan spodnie robocze 6200 serii AllroundWork, zaprojektowane z myślą o wykonawcach z szeroko rozumianej branży budowlanej. Model 6200 uszyty z wytrzymałej poliamidowo-bawełnianej tkaniny Dobby Pro z dodatkiem nylonu, wyposażony w specjalny system zabezpieczający kolana, gwarantuje pełną ochronę przy zachowaniu maksymalnej funkcjonalności.

Dzięki specjalnie profilowanym nogawkom spodnie nie mają tendencji do przylegania do nóg co ma znaczenie zwłaszcza podczas intensywnej pracy w upalne dni. Zapewniają znakomitą swobodę ruchów przy poruszaniu się: klękaniu, wchodzeniu na drabiny, rusztowania itp.

Przydatnym ulepszeniem zastosowanym w nowym modelu spodni jest zmodyfikowany system ochrony kolan Snickers Workwear: KneeGuard Pro. Dzięki powiększonym zakładkom z wytrzymałego materiału Cordura®, umieszonym na zewnętrznej części kieszeni kolanowych, nakolanniki optymalnie współpracują ze spodniami zgodnie z przepisami normy ochrony kolan EN 343. Tym samym użytkownik noszący spodnie i nakolanniki Snickers Workwear ma większe szanse na zachowanie swoich kolan w dobrym stanie nawet po wieloletniej pracy na budowie.

Z elastycznej i wytrzymałej tkaniny Cordura® wykonano elastyczny klin w kroku, który wraz z profilowanymi nogawkami poprawia swobodę ruchów i dodatkowo, rozkładając naprężenia materiału, znacznie ogranicza ryzyko rozrywania się tylnego szwu, co jest powszechnie spotykanym uszkodzeniem w większości spodni roboczych. Ponadto, na boku nogawek umieszczone zostały specjalne panele, które również rozkładają naprężenia tkaniny i wzmacniają konstrukcję spodni.

Projektanci spodni AllroundWork 6200 zadbali też o komfort termiczny użytkownika. W celu optymalnego wentylowania nóg zastosowano Mechanical Air Vent™ w postaci przykrytych podłużnych rozcięć z rozciągliwej siateczki umieszczonych z tyłu nogawek na wysokości kolan.

Spodnie robocze AllroundWork 6200 posiadają udogodnienia do przechowywania podręcznych narzędzi. Wyposażono je w kaburowe kieszenie, w tym jedną z przegrodą zamykaną na suwak. Umieszczona na nogawce łatwo dostępna kieszeń narzędziowa umożliwia bezpieczne zamocowanie noża, posiada miejsce na telefon i długopis czy odpinane mocowanie identyfikatora. Kieszenie te, podobnie jak krawędzie nogawek, wzmocniono materiałem Cordura®, aby ograniczyć ryzyko szybkiego przetarcia.

Warto podkreślić, że spodnie pomimo roboczego charakteru posiadają nowoczesny krój, który wyraźnie wyróżnia je spośród większości workowatych spodni roboczych. Można dopasować je do sylwetki każdego użytkownika szyte są w 41 rozmiarach podstawowych i kolejnych 29 rozmiarach specjalnych. Występują w 4 kolorach: czarnym, granatowym, stalowym i petrol.

Linia odzieży AllroundWork – solidna baza dla budowlańców

Nowe spodnie AllroundWork 6200 pochodzą z linii AllroundWork Snickers Workwear. Obejmuje ona także inne, przeznaczone do codziennego użytkowania, elementy odzieży roboczej, w tym koszule i kurtki. Jako praktyczne uzupełnienie spodni roboczych producent proponuje flanelową, elastyczną, lekko dopasowaną koszulę Comfort (8507) oraz lekką kurtkę Soft Shell (1200,1201), dostępną w wersji męskiej i damskiej.

Odzież Snickers Workwear można znaleźć w renomowanych sklepach z odzieżą BHP.

Źródło: https://effectivepr.pl/