Unikalna modułowość oraz doskonałe parametry techniczne sprawiły, że Lekki Strop Panelowy SMART jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych nowoczesnych systemów stropowych na rynku. Jak się okazuje, to nie jedyne atuty tego produktu. Od pierwszego września jego producent – firma Fabryka Stropów – wprowadza do sprzedaży nową wersję popularnego rozwiązania, która oferuje rozpiętości nawet do 10,5 metra!

Rozpiętość stropu to największa możliwa odległość pomiędzy podporami, takimi jak ściany czy słupy. Im większa rozpiętość, tym większą powierzchnię mogą mieć pomieszczenia wewnątrz domu. Dotychczas Lekki Strop Panelowy SMART był dostępny w dwóch wersjach: 15/60 oraz 20/60 (wysokość/szerokość w cm). W przypadku pierwszej wersji maksymalna rozpiętość wynosiła 8,1 m. W wysokiej na 20 cm wersji rozpiętość wzrastała z kolei do 9,3 m.

Wraz z początkiem września SMART 20/60 zyska dodatkowe zbrojenia, dzięki którym dla standardowych obciążeń 4,5 kN/m2 strop osiągnie rozpiętości nawet do 10,5 m! Oznacza to możliwość projektowania otwartych, dużych przestrzeni bez konieczności stosowania dodatkowych podpór.

Lekki Strop Panelowy SMART oparty na innowacyjnej technologii płyt strunobetonowych wyróżnia się wyjątkowo krótkim czasem montażu, niską masą własną, dobrą izolacją akustyczną, a także wysoką wytrzymałością.

SMART to strop prefabrykowany, co oznacza, że poszczególne jego elementy są poddawane na etapie produkcji rygorystycznym kontrolom jakości. Na budowę trafia zatem produkt bezpieczny i gotowy do użycia – co zmniejsza do minimum także ryzyko popełnienia błędów wykonawczych przy jego montażu. A ten jest niezwykle szybki – 100 mkw. stropu dwóch ludzi może ułożyć w zaledwie dwie godziny!