Coraz częściej od instalacji elektrycznych wymaga się, aby były inteligentne oraz perfekcyjnie dopasowane do potrzeb użytkowników, a wygląd łączników doskonale harmonizował z wystrojem wnętrza. Niełatwy proces kompletowania osprzętu ułatwiają nowoczesne rozwiązania informatyczne, takie jak Konfigurator firmy Hager.

Odpowiednio zaaranżowane oświetlenie wraz z umiejętnie dobranym osprzętem elektroinstalacyjnym gwarantują komfort, bezpieczeństwo oraz zapewniają odpowiednią atmosferę we wnętrzu. Jednak wielość zmiennych oraz szeroka oferta wykończenia elementów funkcjonalnych sprawia, że wybór osprzętu może być skomplikowany. Aby go uprościć, firma Hager stworzyła Konfigurator, pozwalający na zaprojektowanie i skompletowanie niezbędnych elementów, a dodatkowo szybkie skalkulowanie ich ceny.

 

Dobry plan na instalację

Współczesne realizacje często wymagają zaplanowania wielu obwodów elektrycznych, a także przemyślanego rozłożenia łączników i gniazd. W salonie, jako miejscu wypoczynku oraz spotkań towarzyskich, warto przewidzieć dwa punkty oświetlenia głównego, a także miejsce na oświetlenie dodatkowe. Projektując instalację w sypialni, należy zastanowić się, czy potrzebne będą łączniki przy drzwiach, czy może wygodniej będzie gasić światło za pomocą głównego przycisku znajdującego się tuż przy łóżku. Jeśli kuchnia połączona jest z jadalnią i pokojem dziennym, lepiej dla każdej z tych stref zaplanować inny rodzaj oświetlenia. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w jednym miejscu łączników dedykowanych strefie kuchennej i jadalnianej, co pozwoli na komfortowe sterowanie oświetleniem w obu tych pomieszczeniach.

 

Ważne szczegóły

Planowanie rozmieszczenia punktów świetlnych powinno iść w parze z odpowiednim doborem łączników. W przypadku np. dwóch punktów oświetlenia głównego, komfort sterowania poszczególnymi źródłami światła zapewnią łączniki dwuklawiszowe. Ich wielokrotności można łączyć wraz z gniazdami wtykowymi  w jednej ramce, która może przybrać dowolny kolor lub kształt. Producenci oferują  elementy wykonane z wielu  atrakcyjnych materiałów – od drewna, przez kamień czy szkło, aż po luksusową porcelanę Rosenthal. Bogata oferta produktowa pozwala skomponować łącznik idealnie współgrający z całością aranżacji. Amatorzy intymnego, kameralnego oświetlenia mogą zamienić tradycyjne łączniki na ściemniacze, pozwalające na dostosowanie natężenia światła do indywidualnych potrzeb. Jasność regulować można ręcznie za pomocą pokrętła, suwaka lub panelu dotykowego, a także zdalnie – przy użyciu pilota.

 

Zrób to sam!

Zaprojektowanie i zrealizowanie inteligentnej instalacji elektrycznej dokładnie spełniającej wszystkie wymagania mieszkańców nie jest rzeczą łatwą.

Współcześni użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę na to, aby instalacja elektryczna była w pełni dostosowana do indywidualnych potrzeb, by wyróżniała się intuicyjnością, a jej wykończenie było estetyczne i zgodne z projektem aranżacyjnym wnętrza. Co więcej, pragną mieć pewność, że koszty materiałów nie przekroczą budżetu założonego na daną inwestycję. Niewątpliwą pomocą w rozsądnym i świadomym wyborze elementów osprzętu elektroinstalacyjnego jest Konfigurator osprzętu on-line. Pozwala on w prosty sposób dobrać i skompletować gniazda oraz łączniki wyposażone w odpowiednie funkcje, a także filtrować produkty pod względem koloru czy materiału. Przejrzysty układ aplikacji oraz intuicyjna obsługa dają gwarancję komfortowego użytkowania nawet osobom, które nigdy wcześniej nie korzystały z podobnych programów. – przyznaje Ewelina Wiśniewska, Kierownik Marketingu firmy Hager.

Dodatkową zaletą konfiguratora jest funkcja szacowania ceny wybranych zestawów oraz możliwość ich zamiany na bardziej ekonomiczne odpowiedniki. Gotowe zestawienie zostanie uzupełnione o numery referencyjne mechanizmów i może być natychmiast przesłane do wybranej hurtowni. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie zaprojektować osprzęt elektroinstalacyjny i cieszyć się komfortem indywidualnie dopasowanego oświetlenia.

 

Konfigurator Hager dostępny jest na stronie www.hagerhome.pl/konfigurator

 

 

Producent: Hager Polo Sp. z o.o.

O firmie Hager

Grupa Hager jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z zakresu rozdziału energii, automatyki budynku, osprzętu elektroinstalacyjnego oraz systemów prowadzenia przewodów. Firma buduje swoją pozycję w oparciu o kreatywność i innowacyjność. Jej produkty łączą w sobie nowoczesne technologie i ambitny design. Są proste w montażu, intuicyjne w obsłudze, a przy tym bardzo wytrzymałe. Dzięki unikalnej i zaawansowanej technicznie ofercie firmie Hager zaufało już tysiące odbiorców w ponad 95 krajach na całym świecie. Komponenty i rozwiązania marki Hager produkowane są w 23 zakładach produkcyjnych na świecie. Hager Group zatrudnia 11400 pracowników i generuje roczny obrót w wysokości 1,7 mld €. Do grupy Hager należą między innymi takie marki jak: Daitem, Diagral, Efen i Elcom, a od momentu połączenia się z Bocchiotti Group także Iboco, Inset, czy Steel Line. W 2012 roku do grupy Hager dołączyła firma Berker, wiodący europejski producent łączników, gniazd i rozwiązań automatyki budynku. Produkty marki Berker by Hager urzekają swoim wysublimowanym wzornictwem i poziomem technicznego zaawansowania. Wspólna oferta firm Berker i Hager budowana jest pod hasłem „Energy meets Design” oznaczającym, że wszystkie rozwiązania powstają w procesie twórczej komunikacji pomiędzy firmami, pracownikami, a przede wszystkim pomiędzy firmami a ich klientami. Więcej informacji na stronach: www.hager.pl i www.hagerhome.pl.