Zdarza się czasami, że z różnych przyczyn nie udaje się skończyć przed nadejściem sezonu zimowego wszystkich prac remontowo-budowlanych prowadzonych na zewnątrz budynku. Z pewnością praca  w mroźnych, niesprzyjających warunkach nie należy do najprzyjemniejszych, jednak z wykorzystaniem specjalistycznych produktów może być równie skuteczna, jak ta prowadzona w cieplejszych miesiącach. Z tą myślą firma Den Braven opracowała zimowe piany poliuretanowe, dzięki którym możliwe będzie wykonanie sprawnego i trwałego montażu, nawet jeśli temperatura za oknem spadnie poniżej zera.

Niespodziewane przesunięcia na wcześniejszych etapach budowy, brak czasu, czy też po prostu niezidentyfikowanie problemu wcześniej sprawia, że nie wszystkie prace monterskie i  drobne naprawy udaje się wykonać w czasie lata lub wczesną jesienią. Z nadejściem pierwszych mrozów czynności takie mogą być utrudnione, gdyż niskie temperatury mocno wpływają na materiały budowlane, zmieniając ich parametry użytkowe czy właściwości. Zwłaszcza w przypadku wykonywania izolacji, uszczelnień lub montażu stolarki otworowej, do których bardzo często wykorzystuje się piany montażowe. Tradycyjne piany poliuretanowe zazwyczaj tracą swoje właściwości już przy 5 stopniach Celsjusza, a wypełnienie takie mocno traci na jakości oraz trwałości. Preparaty stają się również mniej wydajne, co skutkuje zużyciem ich większej ilości. Na szczęście nie oznacza to jednak, że w takich sytuacjach prace będzie trzeba odłożyć do wiosny. Z pomocą przychodzą specjalistyczne produkty o szerokim zakresie tolerancji temperaturowej, jak np. piana PVC-Winterfoam oraz Gunfoam-Winter firmy Den Braven, które bezpiecznie można stosować nawet zimą.

Na przekór zimie

Z myślą o pracach prowadzonych w czasie chłodnych, zimowych miesięcy firma Den Braven opracowała specjalne piany montażowe przeznaczone do stosowania przy ujemnej temperaturze otoczenia. PVC-Winterfoam oraz Gunfoam-Winter firmy Den Braven to jednoskładnikowe, półsztywne piany na bazie poliuretanu, które doskonale sprawdzą się przy wszelkich czynnościach związanych z izolacją i montażem materiałów budowlanych. To co odróżnia je od innych produktów tego typu dostępnych na rynku, to szeroka tolerancja temperaturowa, która pozwala na ich aplikację w zakresie od -10°C do +35°C, bez obaw, że stracą ona swoje właściwości, a wykonane przy ich pomocy wypełnienie nie będzie właściwie spełniać swojej roli. Dlatego też piany te mają charakter wielosezonowy i używane mogą być niezależnie od panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Pozwala to znacznie  usprawnić prowadzenie prac remontowo-budowlanych i ukończyć je na czas bez przymusowych przestojów. Wszechstronność piany PVC-Winterfoam oraz Gunfoam-Winter firmy Den Braven to nie tylko możliwość stosowania o różnych porach roku, ale również szeroki zakres zastosowań. Charakteryzują się one bardzo dobrą przyczepnością, dzięki czemu można aplikować je zarówno na poziomych, jak i pionowych powierzchniach wykonanych z większości spotykanych w budownictwie materiałów  np. PVC, betonu, tynku, ceramiki budowlanej, stali, drewna czy metalu. Cechują się one również stabilnością wymiarową i stosunkowo niską rozprężnością, dzięki czemu nie powodują wypaczania montowanych elementów i zapewniają ich solidne mocowanie nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Dodatkowo, piany PVC-Winterfoam oraz Gunfoam-Winter firmy Den Braven wykonana z ok. 70% wyrównanych, równomiernie zamkniętych komórek to sposób na doskonałą izolację termiczną, jak również akustyczną czy przeciwwilgociową. Świetnie sprawdzą się więc przy montażu okien, drzwi, bram garażowych czy rolet zewnętrznych, a także jako wypełnienie szczelin pomiędzy elementami przegród budowlanych, izolacja cieplna dachów, wygłuszenie w konstrukcjach szkieletowych, czy nawet sposób na osadzenie schodów, parapetów czy progów. To co z kolei odróżnia od siebie te dwa preparaty, to sposób ich aplikacji. PVC-Winterfoam to pianka wężykowa, natomiast Gunfoam-Winter to pianka pistoletowa. Możemy więc wybrać najbardziej odpowiedni dla nas sposób nakładania, zachowując tak samo dobre walory użytkowe.

Praca montażowe czy izolacyjne są na tyle istotne  w kontekście ekonomicznej eksploatacji domu, że niekiedy niemożliwe jest odłożenie ich do nadejścia wiosny. Aby jednak ich wykonanie byłoby trwałe i dobrze spełniało swoje zadania przez wiele sezonów, zastosować należy produkty odporne na niskie temperatury, jak np. piany zimowe firmy Den Braven.

www.denbraven.pl

gunfoam_winter_den_braven