Dla wielu z nas kwestią priorytetową podczas remontu domu lub mieszkania jest urządzenie przytulnej i funkcjonalnej kuchni. Z pomocą silikonów sanitarnych firmy Soudal, które są długotrwale odporne na grzyby i pleśnie, zadbamy o wysoki standard higieniczny w pomieszczeniu kuchennym.

Kuchnia to wyjątkowa przestrzeń, w której chętnie gromadzą się domownicy, by wspólnie przygotowywać i spożywać posiłki, toczyć długie rozmowy i czasami podejmować ważne decyzje. Nic dziwnego, że dokładamy wszelkich starań, aby wykreować w niej odpowiednią atmosferę. Jednak dobry projekt wnętrza to jedynie połowa sukcesu. Nie zapominajmy, że kuchnia należy do pomieszczeń szczególnie narażonych na działanie wilgoci. Woda, którą zużywamy podczas gotowania i mycia naczyń, może przeniknąć do niezabezpieczonych zakamarków i przyczynić się w ten sposób do rozwoju grzybów i pleśni. Dzięki wykorzystaniu silikonów sanitarnych marki Soudal w pracach uszczelnieniowych, ochronimy kuchnię przed nadmiarem wilgoci.

Oferowane przez Soudal silikony sanitarne doskonale sprawdzą się przy spoinowaniu zlewozmywaków oraz blatów kuchennych. Jeżeli uszczelniane elementy wykonane są z konglomeratów, marmuru czy granitu – zastosujmy silikon sanitarny Soudal o utwardzaniu neutralnym. Jest on bardzo dobrze przyczepny do wielu podłoży budowlanych (takich jak mur, cegła, beton, kamień, drewno i szkło), nie przebarwia materiałów porowatych i nie powoduje korozji metali. Z powodzeniem możemy go użyć również do spoinowania wanien i kabin prysznicowych oraz fugowania ścianek działowych, przegród i przepierzeń. Silikon sanitarny neutralny firmy Soudal dostępny jest w kolorze białym i w wersji bezbarwnej.

Z kolei spoinę wokół zlewozmywaka emaliowanego wykonamy przy pomocy silikonu sanitarnego Soudal o utwardzaniu kwaśnym, który świetnie zda egzamin także podczas m.in. spoinowania płytek oraz cokołów ceramicznych. Silikon ten odznacza się doskonałą przyczepnością do typowych podłoży sanitarnych (w tym do cegły, porcelany, aluminium, drewna, szkła i ceramiki), jednak może reagować z niektórymi metalami, a ponadto nie należy go stosować do tworzyw sztucznych. Oferowany jest aż w 6 wersjach kolorystycznych: białej, brązowej, beżowej, czarnej, szarej oraz bezbarwnej.

Silikony sanitarne marki Soudal zawierają nowoczesne substancje konserwujące, dzięki czemu wykazują bardzo wysoką odporność na działanie wilgoci, grzybów i pleśni, a co za tym idzie – skutecznie pomogą nam utrzymać czystość w naszej kuchni.