Zbliżająca się wielkimi krokami zima oraz związane z nią mrozy mogą być prawdziwym problemem dla domowej instalacji wodnej. Szczególnie w nieogrzewanych domkach lub altanach, bądź w przypadku, gdy rury przebiegają przez nieogrzewane piwnice. Na szczęście kwestię tę można bardzo łatwo rozwiązać przy pomocy kabli grzewczych firmy Armacell, które stworzą ciepłą ochronę naszej instalacji.

Koniec z zamarzaniem

Wystawianie rur instalacji wodnej na działanie ujemnych temperatur może być bardzo niebezpieczne dla całego
Armacell_Kable_grzewcze_zestaw_przeciwoblodzeniowy_ systemu. I nie chodzi tu bynajmniej tylko o to, że możemy, w któryś  zimowy poranek, zetknąć się z „suchymi kranami”. Zamarzająca woda  zwiększa bowiem swoją objętość, co w efekcie może prowadzić do  pękania rur lub rozszczelnienia całej instalacji. Wiąże się z to  koniecznością przeprowadzenia uciążliwego (i kosztownego!) remontu, co zwłaszcza w zimowych miesiącach stanowi nie lada kłopot. Dlatego też, zamiast spuszczać wodę z nieużywanej instalacji, warto rozważyć propozycję firmy Armacell, czyli zestaw przeciwoblodzeniowy do rur.

Zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell został stworzony specjalnie po to, by zapobiec zamarzaniu wody wewnątrz rur. Jego najważniejszym elementem są kable grzewcze o długości od 2 do aż 49 metrów, które pozwalają zabezpieczyć przed zamarznięciem nawet bardzo rozbudowaną instalację. Co więcej, dzięki wysokiej elastyczności kabla, bez problemu uchronimy przed działaniem mrozu rury o skomplikowanym kształcie, kryzy, zawory i tym podobne elementy. Nad utrzymaniem odpowiedniej temperatury czuwa natomiast czujnik temperatury wyposażony w bimetaliczny włącznik, dzięki któremu nie musimy samodzielnie uruchamiać i kontrolować zestawu.  W momencie, gdy temperatura osiągnie zostanie 14°C, system zostanie automatycznie wyłączony, dzięki czemu wraz z nadejściem odwilży, kiedy ogrzewanie nie będzie konieczne, unikniemy niepotrzebnego  poboru energii elektrycznej. Dodatkowo, mimo bardzo wysokiej skuteczności, zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell charakteryzuje się niewielkim zużyciem energii elektrycznej, ok 17 W/mb, dzięki czemu ochronimy nie tylko rury przed zamarznięciem, ale również nasz budżet. Całość wyposażona jest w kabel zasilający zakończony standardową wtyczką sieciową, co pozwala uniknąć dokonywania kłopotliwych modyfikacji czy prac instalacyjnych, a użycie systemu staje się dziecinnie proste.

Kolejnym ważnym atutem kabli grzewczych firmy Armacell jest również ich bardzo niska grubość. Powierzchnia przekroju takiego kable wynosi zaledwie 6,5 mm, co pozwala bez problemu połączyć go z dodatkową otuliną. Przykrycie kabla dodatkową izolacją jest niezbędne , pozwala nam zmaksymalizować efekt grzewczy i optymalnie wykorzystać moc kabli, by ogrzewał rury, a nie przestrzeń w ich okolicy.

Każdy, kto miał kiedyś styczność z zamarzniętymi rurami wie, że odpowiednie przygotowanie instalacji wodnej na nadejście zimy to sprawa niezwykle ważna, szczególnie w miejscach, gdzie narażona jest ona na działanie mrozów. Zestaw oblodzeniowy firmy Armacell pozwolą nam łatwo i szybko zabezpieczyć nasze rury, a dzięki jego skuteczności będziemy mieć pewność, że woda popłynie z naszego kranu nawet w najbardziej mroźne dni.

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.