guardian_climaguard_dry_2

Kondensacja pary wodnej na oknach jest częstym problemem wielu nowoczesnych domów i mieszkań w sezonie jesiennym. Zjawisko to wpływa negatywnie na walory estetyczne okien oraz widoczność. Wybór szkła Guardian ClimaGuard® Dry pozwala pozbyć się problemu „zaparowanych okien”, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych właściwości izolacyjnych.

Do niedawna powszechnie wierzono, że kondensacja to typowe zjawisko dla okien o wysokiej wydajności cieplnej. Co więcej, że zewnętrzna kondensacja pary wodnej na szybach to znak rozpoznawczy, potwierdzający wręcz wysoką jakość energooszczędnych okien. Skąd takie przekonanie?

Szkło o dobrych parametrach termoizolacyjnych nie pozwala na „ucieczkę” ciepła z wnętrza domu, zatem szyba zewnętrzna zwykle pozostaje zimna i bez trudu osadzają się na niej kropelki wody z wilgotnego powietrza. Nie dzieje się tak jednak w przypadku zastosowania szyb ze szkła antykondensacyjnego Guardian ClimaGuard® Dry.

Mocną stroną produktu ClimaGuard® Dry jest jego innowacyjna powłoka, pozwalająca na skuteczną walkę z niepożądanym zjawiskiem „zaparowanych okien”. Testy przeprowadzone przez firmę Guardian w rzeczywistych warunkach pogodowych wykazały, że średni czas trwania kondensacji dla szkła ClimaGuard® Dry nie przekracza 1 godziny. Dla porównania, szkło samoczyszczące do pełnego odparowania potrzebuje aż 7 godzin, a szkło zwykłe nawet 8 godzin. Zupełnie nowa powłoka zapewnia doskonałą przejrzystość bez wpływu na parametry izolacyjne lub efektywności energetyczną nowoczesnych okien. Powłoka jest bardzo trwała i nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Szkło Guardian ClimaGuard® Dry może być z powodzeniem instalowane zarówno w nowych budynkach jak i tych poddawanych renowacji. Produkt ten pozwala nie tylko skutecznie wyeliminować zjawisko kondensacji, ale również realnie wpływa na poprawę efektywności energetycznej obiektów i pomaga spełnić najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa.

ClimaGuard® Dry można z powodzeniem stosować w podwójnie i potrójnie szklonych oknach. W celu uzyskania pełnej funkcjonalności powłoki produkt musi być hartowany.

Informacje o Guardian Industries Corp.:

Guardian jest światową firmą produkcyjną o zróżnicowanej działalności z siedzibą główną w Auburn HILLS w stanie Michigan, USA. Firma posiada wiodącą pozycję w produkcji szkła float, gotowych wyrobów szklanych na potrzeby rynku komercyjnego, mieszkaniowego i transportowego, elementów wykończeniowych do wnętrz samochodów, a także w dystrybucji produktów dla budownictwa. Dzięki swoim centrom badań i rozwoju (Science&Technology Center dla produktów szklanych i Advanced Development Center dla branży samochodowej) firma Guardian stoi na czele innowacyjności. Należąca do Guardian grupa SRG Global produkująca elementy wykończeniowe do wnętrz samochodów jest jednym z największych na świecie producentów zaawansowanych, wysoko jakościowych powłok tworzyw sztucznych. Firma Guardian wraz ze swoimi oddziałami i filiami zatrudnia 17 000 osób i posiada obiekty w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Odwiedź stronę: www.guardian.com.