W okresie jesienno-zimowym profesjonalna odzież robocza musi zabezpieczać przed chłodem, umożliwiając zarazem swobodę ruchu i możliwość łatwego dostosowania się do zmiennych warunków. Zimowa kolekcja ubrań Snickers Workwear dla fachowców została zaprojektowana tak, by zapewnić właściwości izolacyjne i ochronę w każdych warunkach, nie rezygnując przy tym z komfortu, efektywności pracy i… modnego wyglądu.

Nie jest sztuką ubrać się w ciepły kożuch i walonki, co nadal jest dobrym sposobem, by ochronić się przed chłodem. Jeśli jednak zależy nam na komforcie i maksymalnej wydajności fachowca, wykonującego ciężką pracę w ruchu i w niesprzyjających warunkach, kwestia doboru odzieży na zimę staje się bardziej skomplikowana. Rozwiązaniem polecanym przez Snickers Workwear, producenta zaawansowanych ubrań roboczych, jest ubiór warstwowy – zaprojektowany z zastosowaniem nowoczesnych tkanin i technologii. Odpowiedni dobór warstw wewnętrznych, takich jak np. bielizna termoaktywna i polar, zapewnia wentylację i ochronę przed wychłodzeniem przy intensywnym poceniu, które jest nieuniknione w przypadku ciężkich zadań. Pozwala też utrzymać optymalną temperaturę ciała podczas pracy. Z zewnątrz wystarczy wówczas lekka i wygodna kurtka, która da odpór wilgoci w postaci deszczu lub śniegu i ochroni przed wiatrem. Odpowiednio dobrane warstwowe zestawy ubrań roboczych gwarantują ochronę, wygodę i większą wydajność pracy w zmiennej jesienno-zimowej aurze.

Mocna podstawa izolacji

Komfort i ciepło zależą od odpowiednio dobranej pierwszej warstwy. W przypadku intensywnej pracy, ważne, by przy skórze znalazła się tkanina zapewniająca najlepszą wentylację i odprowadzenie wilgoci. Przykładem jest proponowany w kolekcji zimowej T-shirt LiteWork 37.5® (9418) z długim rękawem, stworzony z zastosowaniem sportowej technologii 37.5®. Aktywne cząstki umieszczone w materiale odprowadzają wilgoć z powierzchni ciała, zachowując optymalny mikroklimat przy skórze. Projektanci Snickers Workwear zadbali o zaawansowany krój, a w najważniejszych miejscach – pod pachami, na plecach oraz na klatce piersiowej – umieścili materiał o siatkowej strukturze dla polepszenia wentylowania. Brak szwów dodatkowo zwiększa komfort i wygodę podczas ruchu.

Ciepło pod kontrolą

Druga warstwa zestawu odpowiedzialna jest za utrzymanie ciepła. Specjalnie zaprojektowanym rozwiązaniem jest np. pulower Micro Fleece XTR (9435). Sportowy, dopasowany do ciała fason gwarantuje równowagę między izolacją a wentylacją. Dodatkowo wysoki kołnierz zapewnia ciepło i ochronę przed wiatrem. Pulower tworzy doskonałą warstwę izolującą, którą dopełni lekka i cienka lub ocieplana kurtka. W zależności od warunków atmosferycznych może też stanowić wygodne okrycie wierzchnie. Funkcjonalna kieszeń umieszczona na rękawie pozwala zmieścić niezbędne lekkie drobiazgi.

Praktycznym rozwiązaniem jest lekka, pikowana kurtka 8101 AllroundWork 37.5®, która w zależności od potrzeby może stanowić warstwę drugą, lub w określonych warunkach warstwę zewnętrzną. Dzięki podszewce wykonanej w technologii 37.5® lepiej odprowadza wilgoć oraz schnie po upraniu. Tak jak wszystkie produkty Snickers Workwear ma wygodny, sportowy krój. Dla poprawienia widoczności wyposażona jest w elementy odblaskowe na rękawach.

Kropi, pada, zacina? To bez znaczenia

Sugerowaną zewnętrzną warstwę zestawu stanowić powinna lekka i wygodna odzież wodo- i wiatroodporna. Przykładowo uniwersalna, dopasowana do ciała kurtka przeciwdeszczowa AllroundWork (1303) zapewni optymalny komfort w deszczowe i wietrzne dni. Wyposażona w klejone i wodoszczelne zamki doskonale chroni przed wilgocią. Profilowane rękawy i ergonomiczny krój kurtki pozwala swobodnie wykonywać zdania, a jej przedłużony tył chroni dół pleców w każdej pozycji. W połączeniu z termoaktywną bielizną i dodatkową cienką warstwą izolującą, lekkakurtka zapewnia pełną ochronę przed wodą i chłodem nie utrudniając ruchu.

Podwójne zastosowanie zimą mają także dwuwarstwowe spodnie przeciwdeszczowe AllroundWork Shell (6901) z klejonymi szwami. Profilowane nogawki wzmocnione zostały trzywarstwowym materiałem Cordura®, zapewniającym ochronę przed rozdarciem. Można je nosić samodzielnie, jako drugą warstwę na ciepłą bieliznę lub zakładać na spodnie robocze – dzięki długim zamkom bocznym na nogawkach nie trzeba zdejmowaćdo tego butów.                                                                                                                             

Minus dziesięć? No to do roboty!

W przypadku, gdy temperatura spada znacznie poniżej zera funkcjonalnym okryciem wierzchnim będzie wytrzymała, wodoodporna kurtka ocieplana AllroundWork 37.5® (1100). Model gwarantuje izolację, ciepło i komfort dzięki polarowej wyściółce i zatrzymującej powietrze podszewce siatkowej na plecach. Profilowane długie rękawy i umieszczone w mankietach otwory na kciuk, zatrzymują ciepło i chronią dłonie. Model wyróżnia dopasowany fason,wysoki kołnierz i przedłużony tył,co zabezpieczaprzed wiatrem. Kurtka, przeznaczona do stosowania jako zewnętrzna warstwa, wyposażona została w dodatkowe elementy odblaskowe, które poprawiają widzialność i bezpieczeństwo podczas pracy.