Mieszkanie w pobliżu terenów zielonych sprawia, że ludzie są bardziej zadowoleni z życia – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu w Exeter.

Według naukowców, przeprowadzka w okolice terenów zielonych ma pozytywny wpływ na  nasze samopoczucie. Co ważne, ta zmiana, w przeciwieństwie do np. osiąganych dóbr materialnych, ma charakter trwały. Badanie zostało przeprowadzone na grupie około 10 tysięcy osób. Wynika z nich, że ludzie żyjący w okolicy terenów zielonych wykazują większy optymizm. Warto więc poszukując nowej nieruchomości zwrócić uwagę na ten aspekt inwestycji.

Korzyści mieszkania w zielonym otoczeniu są ogromne. Takie naturalne tereny zapewniają czystsze powietrze, poprawiają mikroklimat, oraz ochładzają latem otoczenie. Dobroczynny wpływ terenów zielonych odczujemy także zimą. Odpowiednio zaprojektowane tereny zielone i znajdujące się na nich drzewa osłaniają budynek od wiatru. Takie działanie to obniżenie kosztów ogrzewania nawet o 12%.

Kontakt z naturą to dla wielu naszych mieszkańców priorytet.- mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea, budującej Osadę Leśną w Dąbrówce i Leśną Polanę w Dopiewcu. Wielu klientów zdecydowało się na zakup nieruchomości w naszych lokalizacjach właśnie z powodu przylegającego lasu Zakrzewskiego, który zapewnia nie tylko lepszą jakość powietrza na osiedlu lecz także jest olbrzymim terenem rekreacyjnym.– dodaje Wędrychowicz.

Gmina Dopiewo chętnie wykorzystuje naturalne warunki przyrodnicze i organizuje biegi oraz zawody sportowe. W Dąbrówce co roku odbywa się „Bieg o Koronę Dąbrówki”. Jest to wspólna inicjatywa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Dopiewa oraz dewelopera spółki Linea. Największa integracja mieszkańców zachodzi bowiem poprzez aktywność sportową.