Rywalizacja o Diamentowe Rusztowanie dobiegła końca. Firma Layher, pomysłodawca i organizator konkursu, przyznała trzy nagrody główne oraz siedem wyróżnień osobom związanym z branżą rusztowań. Zwycięzcy w swojej codziennej pracy odznaczają się profesjonalizmem, bezpieczeństwem oraz najwyższą jakością oferowanych usług. W nagrodę za przestrzeganie najważniejszych norm i zasad budowlanych pojadą oni m. in. na tegoroczne Targi Bauma w Monachium.

W premierowej edycji konkursu Diamentowe Rusztowanie o zwycięstwo zawalczyło ponad 50 osób związanych z branżą rusztowań, na co dzień pracujących na wysokości. Członkowie jury zapoznali się z nadesłanymi ankietami i w oparciu o punktację ogólną oraz kreatywność haseł promujących bezpieczną pracę na rusztowaniach wybrali zwycięzców. Pierwsze miejsce zostało przyznane Małgorzacie Cieślik. Na podium stanęli również Mieczysław Kalinowski oraz Adam Jakubowski.

Podstawowym celem konkursu jest promowanie tych osób z branży rusztowań, które każdego dnia dbają o bezpieczeństwo, zarówno własne jak i swoich pracowników. Zwyciężyli ci, których praca zasługuje na miano „diamentowej” i powinna stanowić przykład dla innych. Należy podkreślić, że do konkursu wpłynęły zgłoszenia o zróżnicowanym poziomie wiedzy uczestników. Stanowi to dla nas niezwykle ważną informację i motywację do kolejnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy na rusztowaniach – mówi Grzegorz Dziewulski, Prezes Layher Sp. z o.o. i organizator konkursu.

Finaliści trzech pierwszych miejsc zostali zaproszeni na szkolenie produktowe, które odbędzie się w centrali firmy Layher w Eibensbach. Dodatkowo będą oni mieli okazję zobaczyć, jak wygląda proces projektowania i produkcji rusztowań w niemieckiej fabryce oraz pojadą na jedno z najważniejszych wydarzeń branży budowlanej – Targi Bauma w Monachium. Wszyscy autorzy wyróżnionych zgłoszeń otrzymali statuetki Diamentowego Rusztowania oraz certyfikat poświadczający zwycięstwo.

Udział w konkursie Diamentowe Rusztowanie był cennym doświadczeniem, gdyż sprawdzał moją wiedzę na temat rusztowań. Byłam jedną z dwóch pań biorących udział w konkursie, dlatego wygrana cieszy tym bardziej. W branży budowlanej kobiety stanowią zdecydowaną mniejszość, nie oznacza to jednak, że posiadają one mniejsze kompetencje czy doświadczenie niż mężczyźni – podsumowuje Małgorzata Cieślik, zdobywczyni I miejsca.

Diamentowe Rusztowanie to konkurs, który został ogłoszony po raz pierwszy w  listopadzie 2015 r. Organizatorzy planują jednak, aby na stałe zagościł on wśród prestiżowych wydarzeń budowlanych. Wygrana w nim ma być poświadczeniem przestrzegania norm i zasad obowiązujących w pracy z rusztowaniami.