Przy urządzaniu wnętrza warto kierować się nie tylko wzrokiem, ale wszystkimi zmysłami. Dlaczego? Ponieważ właściwości elementów wyposażenia i dodatków, takie jak faktura, miękkość czy gęstość, wpływają bezpośrednio na komfort ich użytkowania. Atrakcyjnym wzorniczo, ale i przyjemnym w stosowaniu rozwiązaniem dla wnętrza jest osprzęt elektroinstalacyjny z serii Berker Q.1, wyróżniający się unikalną aksamitną powierzchnią oraz delikatnymi, zaokrąglonymi konturami.

We współczesnym budownictwie mieszkaniowym salon posiada wiele funkcji – jako wizytówka domu służy nie tylko do podejmowania gości, ale przede wszystkim jest miejscem, gdzie relaksujemy się po całym dniu. Dobre samopoczucie rodzi się jednak z odprężenia wszystkich zmysłów, dlatego jeśli pragniemy, aby podczas przebywania w domu towarzyszył nam pozytywny nastrój, warto dokładnie rozplanować ustawienie elementów wyposażenia i zadbać, aby wszystkie dodatki wybrane były nieprzypadkowo. Istotne, aby przedmioty, z którymi mamy kontakt na co dzień, zapewniały komfort wszystkim naszym zmysłom. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi firma Hager, tworząc serię łączników Berker Q.1 wykonanych ze specjalnego „aksamitnego” tworzywa.

Salon przyjemny w dotyku

Salon jest miejscem wypoczynku oraz spotkań rodzinnych, dlatego należy szczególnie zadbać o przytulny charakter tego pomieszczenia. Pomogą w tym na przykład duża, jasna i rozłożysta kanapa z puchatymi poduszkami, które zachęcają do wypoczynku, wisząca lampa o organicznym kształcie rzucająca miękkie światło czy meble o delikatnych liniach oraz opływowych formach. Zadbajmy o to, aby w powietrzu unosił się aromatyczny zapach świeczek lub kadzidełek, a w tle obecna była cicha relaksująca muzyka. Przy urządzaniu i wykańczaniu salonu stawiajmy na różnorodność faktur, dzięki czemu pozostałe zmysły: wzrok i dotyk także będą zaspokojone. W przytulnym wnętrzu nie może zabraknąć aksamitnych tekstur, które przy każdym dotknięciu będą dla nas prawdziwą przyjemnością. Kaszmirowe koce, grubo tkane kilimy czy mięsiste dywany sprawią, że poczujemy się przytulnie i bezpiecznie. Starajmy się wprowadzać jak najwięcej naturalnych materiałów, takich jak drewno, bambus czy glina. Są one przyjemne w dotyku, posiadają dobrą energię, a dodatkowo stanowić mogą designerski element wyposażenia. Ściany pokryć można miękkimi lub satynowymi tapetami w jasnych kolorach – wizualnie ocieplą wnętrze. Warto zwrócić uwagę także na elementy wykończeniowe, takie jak łączniki, z którymi mamy przecież niezwykle częsty kontakt. Seria łączników Q.1 Berker by Hager posiada aksamitną, niezwykle przyjemną w dotyku powłokę która sprawia, że codzienna, prosta czynność, taka jak sterowanie oświetleniem, może stać się niezwykłą przyjemnością. Piękny klasyczny design oraz zaokrąglone kontury sprawiają, że łączniki Berker Q.1 doskonale wpasowują się w przytulne aranżacje oparte na harmonii i równowadze.

Aksamitna miękkość ramki

Łączniki Berker Q.1 są nie tylko atrakcyjne wzorniczo, przyjemne w  dotyku, ale także funkcjonalne. Zarówno aksamitne ramki, jak i elementy centralne, dostępne są w kolorach białym, antracytowym oraz aluminiowym. W zależności od potrzeb, można wybrać ramki jedno- lub wielokrotne – aż do pięciu elementów w pionie lub poziomie.  Do ramek można dopasować m.in. klawisze jedno-lub wielokrotne, a także gniazda zasilające, łączniki żaluzjowe, ściemniacze, regulatory temperatury, systemy przywoławcze i wiele innych – w sumie aż 270 wariantów, które spełnią wszystkie oczekiwania.

Dla bardziej wymagających użytkowników łączniki z serii Berker Q.1. dostępne są także w wersji bryzgoszczelnej, dlatego można stosować je także w pomieszczeniach cechujących się podwyższoną wilgotnością, w których elementy wykończeniowe narażone są na kontakt z wilgocią – np. w łazienkach. Solidne połączenie wyjątkowo wytrzymałych, nowoczesnych materiałów gwarantuje nie tylko komfort, ale także trwałość i bezpieczeństwo użytkowania – wyjaśnia Jacek Grenda, kierownik produktu z firmy Hager.

Osprzęt Berker Q.1 dzięki uniwersalnemu wzornictwu harmonijnie wpasuje się w każdą aranżację, stanowiąc jej subtelną ozdobę. Cechy produktu, takie jak  klasyczny design oraz unikatowa aksamitna powierzchnia, docenione zostały przez międzynarodowe grona ekspertów. Kolekcja Berker Q.1 otrzymała prestiżową nagrodę reddot design award, nagrodę „Design Plus”, a także została nominowana do prestiżowego wyróżnienia „Designpreis Deutschland” w kategorii innowacyjny projekt i produkt.

 

Producent: Hager Polo Sp. z o.o.

O firmie Hager

Grupa Hager jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z zakresu rozdziału energii, automatyki budynku, osprzętu elektroinstalacyjnego oraz systemów prowadzenia przewodów. Firma buduje swoją pozycję w oparciu o kreatywność i innowacyjność. Jej produkty łączą w sobie nowoczesne technologie i ambitny design. Są proste w montażu, intuicyjne w obsłudze, a przy tym bardzo wytrzymałe. Dzięki unikalnej i zaawansowanej technicznie ofercie firmie Hager zaufało już tysiące odbiorców w ponad 95 krajach na całym świecie. Komponenty i rozwiązania marki Hager produkowane są w 23 zakładach produkcyjnych na świecie. Hager Group zatrudnia 11400 pracowników i generuje roczny obrót w wysokości 1,7 mld €.

Do grupy Hager należą między innymi takie marki jak: Daitem, Diagral, Efen i Elcom, a od momentu połączenia się Bocchiotti Group także Iboco, Inset, czy Steel Line. W 2012 roku do grupy Hager dołączyła firma Berker, wiodący europejski producent łączników, gniazd i rozwiązań automatyki budynku. Produkty marki Berker by Hager urzekają swoim wysublimowanym wzornictwem i poziomem technicznego zaawansowania. Wspólna oferta firm Berker i Hager budowana jest pod hasłem „Energy meets Design” oznaczającym, że wszystkie rozwiązania powstają w procesie twórczej komunikacji pomiędzy firmami, pracownikami, a przede wszystkim pomiędzy firmami a ich klientami. Więcej informacji na stronach: www.hager.pl i www.hagerhome.pl.