Jurorzy 8. edycji konkursu Top Design Award 2016, którym przewodniczy Bogumiła Jung – Prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, nominowali do finału 29 produktów z 11 kategorii. Wśród nich znalazła się bateria kuchenna KWC ZOE.

Celem Top Design Award jest promocja wyjątkowego wzornictwa na najwyższym, światowym poziomie. Nienależne jury, złożone głównie z projektantów, ocenia estetykę produktu, zastosowane materiały, innowacje, a także technologie, które pozytywnie wpływają na środowisko naturalne.

Bateria KWC ZOE zdecydowanie spełnia założenia konkursowe i udowadnia, że przemyślany design, nowatorskie rozwiązania i najwyższa jakość wykonania mają kluczowe znaczenie.

ZOE zaprojektowana została w zgodzie z trendem nawiązującym do natury, czego wyrazem jest jej oryginalny, opływowy kształt. Wyposażona jest w nowoczesną technologię LUMINAQUA® LED, która efektownie podświetla strumień wody. Ten oryginalny element dekoracyjny w ciekawy sposób odmienia kuchenną strefę zmywania. ZOE posiada również perlator Neoperl Cascade z elastycznym sitkiem KWC JETCLEAN, który powoduje, że samo używanie baterii zapobiega osadzaniu się drobinek wapnia. Ponadto, w trosce o środowisko, producent wprowadził innowację, która polega na automatycznym wyłączaniu baterii po 30 minutach.

Laureatów konkursu Top Design Award poznamy 8 marca 2016 roku. Wszystkie nominowane produkty zostaną zaprezentowane podczas wystawy w dniach 8-11 marca, w czasie trwania Arena Design 2016 w Poznaniu.