Bateria kuchenna KWC ZOE została nagrodzona w IV edycji plebiscytu „Design dla Konesera. Piękno, Innowacja, Prestiż 2015”, w kategorii „Kuchnia”. Wyboru dokonali czytelnicy magazynu „Dobre Wnętrze”.

Bateria KWC ZOE spełniła dwa najważniejsze kryteria konkursu: urzeka minimalistycznym wzornictwem i zdecydowanie poprawia jakość życia poprzez swoją funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania.

KWC ZOE z wyciąganą wylewką to idealne połączenie szwajcarskiej jakości i ekstrawagancji, wyrażonej w oryginalnym wykończeniu, precyzji wykonania oraz opływowej, smukłej formie.

Posiada trwałą głowicę ceramiczną KWC, perlator Neoperl Cascade z elastycznym sitkiem KWC JETCLEAN zaprojektowanym w taki sposób, by samo używanie baterii zapobiegało osadzaniu się drobinek wapnia, które mogą blokować przepływ wody. Nowatorskim rozwiązaniem zastosowanym w KWC ZOE jest technologia LUMINAQUA® LED, która spektakularnie podświetla strumień wody. Ponadto, w trosce o środowisko naturalne, producent wprowadził innowację, która polega na automatycznym wyłączaniu baterii po 30 minutach.

Gala wręczenia nagród w konkursie „Design dla Konesera. Piękno, Innowacja, Prestiż 2015” odbyła się 16 grudnia 2015, w kinie Iluzjon w Warszawie.