Metal większości spośród nas nie kojarzy się raczej z materiałem dekoracyjnym. A jednak, to właśnie z niego powstaje mnóstwo przepięknych przedmiotów. Metaloplastyka w ostatnich latach zaczyna cieszyć się naprawdę dużym zainteresowaniem. Z metalu powstaje biżuteria, meble ogrodowe, wieszaki, ozdobne kwietniki, bramy. Warto więc zainteresować się tego rodzaju sztuką.

Biżuteria z metali nieszlachetnych

Biżuteria większości z nas kojarzy się przede wszystkim z metalami szlachetnymi. Chodzi tutaj o złoto, srebro, platynę. Połączenie tego typu metali oraz szlachetnych kamieni pozwala stworzyć efektowne pierścionki, kolczyki, naszyjniki czy bransoletki. Jednak wystarczy jedynie prześledzić historię, aby przekonać się o tym, że ozdoby biżuteryjne wykonywano również z metali nieszlachetnych. Tego typu materiał ma jedną podstawową zaletę – jest bardzo plastyczny. Zwyczajną miedź można więc po lekkim podgrzaniu dowolnie wyginać i kształtować. I właśnie plastyczność metali nieszlachetnych wykorzystują producenci biżuterii. Jej zaletą jest przede wszystkim atrakcyjna cena. Jednak maszynowo wykonywane pierścionki czy bransoletki większości z nas kojarzą się z tandetą. Metaloplastyka ma jednak swój własny urok. Prawdziwe cudeńka najczęściej są jednak wykonywane ręcznie. Osoby, które mają odrobinę talentu mogą spróbować bransoletkę wykonać w warunkach domowych. Przepiękną biżuterię wykonywaną ręcznie z powodzeniem możemy także znaleźć na wielu internetowych aukcjach.

Metalowe dekoracje

Plastyczne metale z powodzeniem wykorzystywane są także w produkcji rozmaitych dekoracji. Rękodzieło wraca zaś do łask. Wśród trendów aranżacyjnych pojawiają się więc lampiony, kwietniki metalowe i szereg innych detali. Ciekawie wyglądają również rozmaite wieszaki metalowe. Taki oryginalny projekt może stać się punktem przewodnim aranżacji każdego przedpokoju. Dużym zainteresowaniem cieszą się również meble. Meble kute trafiają przede wszystkim do ogrodów i na tarasy. W sklepach oferujących metaloplastykę dużo miejsca zajmują także akcesoria kominkowe i inne drobne dekoracje.

Jak powstaje metaloplastyka?

W jaki sposób jednak wykonywane są wszelkie cudeńka z metali? Otóż na rynku znajdziemy biżuterię, dekoracje, meble i inne akcesoria wykonywane ręcznie bądź maszynowo. Metaloplastyka wykonywana ręcznie jest swoistym połączeniem talentu plastycznego, rzeźbiarskiego oraz artystycznego kowalstwa. Oczywiście inny proces dotyczy wyrobu biżuterii, a innych kutych mebli. Metalowe łóżka, stoliki, balustrady czy ogrodzenia najczęściej powstają w procesie mechanicznym z użyciem specjalistycznego sprzętu.

Autor:
Sklep internetowy mk-max.pl – meble, wieszaki, kwietniki metalowe.