Dlaczego fiński design cieszy się popularnością i powszechnym uznaniem? Ponieważ prostota i wyrazistość nigdy nie wychodzą z mody. Podobnie jak grzejniki marki Purmo, której korzenie pochodzą z Finlandii, od ponad 60 lat projektowane są z myślą o wygodnym i oryginalnym wnętrzu.

Projektanci w Finlandii znaleźli przepis na sukces, czego najlepszym dowodem w 2012 roku był wybór Helsinek na stolicę światowego wzornictwa. Aby iść tym śladem wystarczy połączyć modernistyczne myślenie o formie z zamiłowaniem do naturalności. Nikogo nie trzeba przekonywać, że na pozór zwykłe przedmioty mogą przykuwać uwagę i zachwycać innowacyjnością. Podobnie jest z grzejnikami Purmo, które spełniają wymogi najwyższej klasy projektowania wzorniczego, w którym dbałość o estetykę idzie w parze z użytecznością.

Design_1

Najlepszym tego przykładem jest grzejnik łazienkowy Leros, odznaczający się prostą, drabinkową formą. Surowy, odważny design jest odpowiedzią na najnowsze trendy, a wysoka moc grzewcza gwarantuje jego skuteczność. Dodatkowo konstrukcja Lerosa z szeroko rozstawionymi kolektorami o średnicy 28 mm, zdecydowanie ułatwia suszenie ręczników lub ubrań.

Pomysłowym połączeniem eleganckiego wzornictwa oraz funkcjonalności jest również elektryczny grzejnik Yali Parada. Model wyróżnia się całkowicie płaską płytą czołową, która nadaje mu nowoczesny wygląd oraz możliwością precyzyjnej regulacji temperatury, dzięki umieszczonemu na osłonie bocznej sterownikowi.

Tę samą funkcję zastosowano w Yali Ramo, którego panel frontowy urozmaicają delikatne poziome przetłoczenia. Obydwa modele mogą pracować w trybie równoległym lub kaskadowym, w którym najpierw załącza się płyta frontowa, a następnie tylna.

Fińska idea wzornictwa „osadzonego w życiu” to również troska o środowisko naturalne. Dlatego Purmo od lat bierze udział w akcjach ekologicznych, których celem jest m.in. poszukiwanie bezodpadowych technologii wytwarzania. Wielu użytkowników docenia także fakt, że wszystkie części składowe grzejników Purmo mogą zostać rozmontowane oraz poddane recyklingowi po zakończeniu ich eksploatacji.