Niegdyś w poszukiwaniu odprężenia wyjeżdżaliśmy do sanatorium lub wybieraliśmy się nad morze.  Dzisiaj coraz częściej relaksujemy się we własnej łazience. Zaaranżowana w odpowiedni sposób przestrzeń emanuje bowiem atmosferą sprzyjającą odpoczynkowi. Jeśli zadbamy o ciepłe światło, minimalistyczne dekoracje, czy rośliny, stworzymy w tym wnętrzu przytulne, domowe SPA. Najważniejsze, by miejsce to podkreślało nasze preferencje i gust. Jeśli lubimy unikalny i użyteczny design oraz wyszukane formy armatury łazienkowej, to z pewnością powinniśmy postawić na kompozyt. Czym jest i jakie ma zastosowanie w łazienkach, podpowiadają eksperci marki KAPPALA.

Łazienki dawniej

Jeszcze pod koniec dwudziestego wieku architektura wnętrz była dużo prostsza. Mieszkania były najczęściej wyposażone w ciężkie i masywne elementy. Dotyczyło to wszystkich pokoi – także kąpielowych. Ściany i płytki były przeważnie w jednym kolorze, a dodatki bardzo często w ten sam wzór. Dawniej łazienkom nie poświęcano tyle uwagi co dziś. Pomieszczenia te były z reguły ciasne i mało oświetlone. Szare płytki często pięły się w nich po sam sufit, a obudowane kafelkami wanny zajmowały mnóstwo miejsca. Takie monotonne i małe przestrzenie z pewnością nie sprzyjały wypoczynkowi.

Łazienki dziś

Inspirując się rynkiem zachodnim, zaczęliśmy zmieniać wystrój naszych wnętrz. Łazienki stały się więc salonami kąpielowymi, zyskały na przestrzeni, dzięki nowym stylom aranżacyjnym. Płyty z naturalnych surowców zastąpiły nijakie płytki, funkcjonalne prysznice odmieniły ciężkie wanny, a lustra i szklane elementy dodatkowo poszerzyły całą przestrzeń. Design z rozmachem wkroczył do naszych łazienek – złote elementy, żyrandole nad wannami, a nawet miękkie i głębokie  fotele. To tylko niektóre z przykładów zmieniającej się łazienkowej estetyki.

Personalizacja = kompozyt

Dzisiaj, aranżując nasze mieszkania, dbamy o najdrobniejsze detale, nie tylko w salonach czy sypialniach, ale także w łazienkach. Chcemy, aby nasze wnętrza były nam bliskie, podkreślały nasz charakter i styl życia. Pomagają nam w tym nowoczesne rozwiązania i surowce. Przykładem materiału, który z powodzeniem zastępuje klasyczną ceramikę jest kompozyt. Cechuje go wyjątkowa plastyczność i łatwość obróbki, a przez to możliwość osiągania różnych, niestandardowych kształtów. To tworzywo idealne do designerskich przestrzeni, którymi coraz częściej stają się nasze łazienki.

„Tworzenie umywalek z kompozytów mineralnych daje możliwość osiągania przeróżnych kształtów. Dzięki plastyczności tego materiału, można stworzyć produkty o bardzo cienkich ściankach i idealnie gładkich powierzchniach. Cechą charakterystyczną umywalek kompozytowych są też bardzo ostre krawędzie. Co więcej surowiec ten jest również bardzo wytrzymały udarowo, a jego powierzchnia cechuje się wyjątkową jakością – jest gładka i odporna, dzięki czemu łatwa do utrzymania w czystości” – powiedział Marcin Kapala, dyrektor zarządzający marki KAPPALA.

W kompozycie zawiera się więc nie tylko design, ale także użyteczność i praktyczność – cechy, na które, żyjąc szybko i dynamicznie, zwracamy ogromną uwagę. Przykładem produktów, które spersonalizują nasze łazienkowe wnętrze, a przy tym będą niezwykle łatwe w utrzymaniu, są umywalki marki Kappala. Sprawdzą się zarówno w dużych pomieszczeniach kąpielowych, jak i mniejszych łazienkach. W zależności od stylu, w jakim chcemy urządzić nasze domowe SPA, umywalki KAPPALA dają bowiem szereg możliwości aranżacyjnych, ze względu na różnorodność kształtów, wielkości, głębokości oraz detali wykończenia.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.kappala.pl.

Dodatkowe informacje:

KAPPALA – właścicielem marki jest firma KEN, z siedzibą w Łodzi. Jej twórcy posiadają 20-letnie doświadczenie w produkcji armatury łazienkowej. Od 2 lat zajmują się produkcją urządzeń kompozytowych, dążąc do uzyskania jak najwyższej jakości oferowanych produktów.

Marka KAPPALA w swoich produktach wykorzystuje unikalną, polimerową powierzchnię KAPSTONE, która wykazuje się wyjątkową odpornością.

Właściciele są pewni jakości swoich produktów, dlatego oferują standardową, 10-cio letnią gwarancją na wszystkie swoje wyroby. Klienci otrzymują także unikatową Gwarancję Satysfakcji.

Więcej informacji na stronie www.kappala.pl.