W projektach nowoczesnych mieszkań już obowiązkowo stosuje się podświetlenie schodów. Dzięki światłu minimalistycznych opraw trakty komunikacyjne nie tylko stają się bezpieczniejsze, lecz także zyskują efektowny wygląd.

Schody pełnią w nowoczesnych domowych wnętrzach podwójną rolę – łączą poszczególne kondygnacje, a zarazem stanowią efektowną dekorację wnętrza. Aby zapewnić domownikom bezpieczeństwo ich użytkowania, ważne jest nie tylko zgodne z normami zaprojektowanie stopni, lecz również zapewnienie ich odpowiedniej widoczności. Tego typu oświetlenie nie powinno oślepiać, nie może być także zbyt intensywne, a przede wszystkim – powinno być energooszczędne. Wszystkie te wymagania spełniają źródła światła LED. Szeroki wybór opraw oświetleniowych BRITOP Lighting z serii Fortune, Live i Magic pozwala na kreowanie dowolnych efektów oświetleniowych, które podkreślą architekturę wnętrza i będą budować jego niepowtarzalny klimat.

Schody we właściwym świetle

Przytulna, ciepła aura lub chłodny minimalizm, eksponowanie ciekawych faktur materiałów lub wręcz maskowanie ich niedoskonałości – współczesne technologie LED pozwalają na realizację wszelkich zamierzeń kompozycyjnych. Oprawy z serii Magic, Fortune i Live występują w wersjach emitujących światło zimne lub ciepłe. W zależności od indywidualnego zamysłu pozwalają na zaakcentowanie dowolnego elementu architektury wnętrza. Modele z serii Fortune posiadają formę płaskiej, lustrzanej powierzchni z wyodrębnionym punktem świetlnym w kształcie koła lub kwadratu. Lustrzana obudowa efektownie odbija podświetlone elementy, tworząc ciekawą iluzję optyczną. Minimalistyczna, geometryczna forma będzie harmonizować w szczególności z prostymi, nowoczesnymi schodami ze szkła, metalu lub marmuru. Z kolei wszędzie tam, gdzie ważne jest podkreślenie materiału, z którego zostały wykonane stopnie, warto zastosować oprawy Live, które ze względu na swoją charakterystyczną konstrukcję z niewielkim „daszkiem”, kierunkują strumień światła w dół. Bezpośrednio padające światło pozwoli wydobyć odcień i naturalną fakturę stopni wykonanych np. z naturalnego drewna. W zależności od kolorystyki wnętrza można wybrać model w odcieniu satyny, starego złota/brązu, grafitu, aluminium lub bieli. Jeśli natomiast dysponujemy klatką schodową o ciekawym kształcie lub strukturą ścian, najlepszym wyborem będzie zamontowanie opraw emitujących wiązki światła w górę i w dół, takich jak Magic. Pionowe snopy świata doskonale podkreślą kształt okrągłych klatek schodowych, a dodatkowo podwyższą je optycznie.

Inteligentne rozwiązania i wysoka funkcjonalność

Dobierając oprawy oświetleniowe, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność. Powinny mieć płaski kształt, aby nie zabierały miejsca w stosunkowo ograniczonej przestrzeni, a także odpowiednio kierunkować światło. Wszystkie oprawy z serii Fortune, Live i Magic posiadają funkcjonalny, geometryczny kształt i kompaktowe wymiary. Długotrwałą żywotność gwarantują wysokiej jakości materiały i solidne obudowy w klasie ochrony IP44. Modele Live i Magic wykonano z wysokogatunkowej stali szlachetnej, natomiast Fortune – z lustra o podwyższonej odporności. Oprawy są dostępne w wersjach zarówno na napięcie stałe 12 V, jak i zmienne 230 V. Doskonale nadają się do zastosowań w inteligentnych instalacjach iluminacji schodów sterowanych czujnikami ruchu. W zależności od sytuacji montażowej i indywidualnej koncepcji podświetlenia schodów, oprawy można umieścić w otworze w podstopnicach lub umieszczonej w ścianie puszcze instalacyjnej o średnicy 60 mm.

Więcej informacji na stronie www.britoplighting.pl

 

 

 

 

Informacje o firmie:

Britop Lighting Sp. z o.o. jest firmą działającą w branży oświetleniowej z siedzibą w Bierawie. W jej bogatym portfolio znajduje się oświetlenie dekoracyjne, architektoniczne i użytkowe. Profesjonalne zaplecze projektowe oraz produkcyjne sprawia, że firma Britop Lighting wykorzystuje najświeższe technologie i kreuje trendy w swojej branży. Produkty oświetleniowe tej marki łączą w sobie najwyższą jakość i modny design, dzięki czemu odpowiadają na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.