Tegoroczna edycja targów Light+Building przyniosła kolejne rekordy odwiedzin, a także nowe, rewolucyjne rozwiązania dla domów przyszłości. Na stoisku o powierzchni 1860 m2 firma Hager zaprezentowała swoje kompleksowe portfolio produktów dedykowanych inteligentnym budynkom. Prezentacji towarzyszyły także obrady forum ds. innowacyjności.

Podczas tegorocznej edycji targów Light+Building padł kolejny rekord ilości uczestników. Największe na świecie wydarzenie poświęcone oświetleniu, elektrotechnice, automatyce budynkowej i oprogramowaniu dla branży budowlanej przyciągnęło zawrotną ilość aż 216 tysięcy odwiedzających ze 160 krajów. Przede wszystkim jednak tegoroczne targi były świętem nowości – oficjalne premiery swoich produktów świętowało aż 2 589 wystawców. Jednym z centralnych punktów wystawy było stoisko firmy Hager, dla której światowe targi stały się doskonałą okazją do zaprezentowania swoich innowacyjnych systemów dla inteligentnych budynków.

Z korporacyjnym rozmachem

Rozmiary tegorocznego stoiska Hager odpowiadały wielkości prezentowanej oferty. Na potrzeby prezentacji targowej położono aż 2750 m przewodów elektrycznych i stworzono 1250 połączeń elektrycznych! Powstało ponadto 9 odrębnych pomieszczeń konferencyjnych, które pozwalały na odbywanie aż 120 spotkań dziennie. Odwiedzający mogli w każdej chwili skorzystać z fachowej wiedzy jednego ze 170 przedstawicieli firmy Hager. Na ekspozycjach można było zobaczyć kompleksowe rozwiązania m.in. z dziedziny zarządzania energią i systemami jej magazynowania. Ogromne zainteresowanie wzbudziły nowości, takie jak seria gniazd i łączników Berker Q.7 o nowej konstrukcji, oprogramowanie do planowania instalacji elektrycznych HagerCAD, system monitoringu energii dla budynków funkcyjnych, jak również protokół komunikacyjny KNX. Odrębną część stoiska poświęcono programowi Berker Manufaktur, który umożliwia dopasowanie designu osprzętu do indywidualnych projektów. Całość wystawy odbyła się pod nową, ujednoliconą identyfikacją wizualną marki Hager.

W centrum burzy idei

W ramach wystawy e-haus zorganizowanej przez Centralne Stowarzyszenie Niemieckiej Branży Elektrycznej i IT (ZVEH) odbyło się spotkanie reprezentantów niemieckiego rządu i Hager Group. W jego trakcie Andreas Goerdeler z Federalnego Ministerstwa do Spraw Ekonomicznych i Energii wraz z Johannesem Hauckiem z Hager Group omawiali strategie i szanse rozwoju inteligentnych domów.

Inteligentne domy staną się kluczowym elementem w naszym skomputeryzowanym świecie. Jeśli ta idea ma odnieść sukces, musimy rozumieć technologiczne bariery, jakim stawiają czoła ich użytkownicy – powiedział Johannes Hauck, Director Corporate Business Environement w Grupie Hager.

W związku z tym systemy inteligentnych domów muszą być na tyle intuicyjne, by mogły być łatwo obsługiwane przez każdego użytkownika, bez względu na wiek czy wcześniejsze doświadczenie z tego typu rozwiązaniami. Firma Hager już teraz oferuje technologie, które na co dzień ułatwiają użytkownikom funkcjonowanie, a nawet są w stanie uczyć się ich nawyków. Ciekawym akcentem targowym były również odwiedziny Jürgena Barke, Sekretarza Stanu w kraju związkowym Saary, z którego wywodzi się firma Hager.

Dzięki swoim przyszłościowym koncepcjom, Grupa Hager wnosi ważny wkład w umacnianie innowacyjności naszej gospodarki i budowanie bezpieczeństwa w przyszłości(…) Cieszę się, że na targach Light+Building Grupa Hager prezentuje swoje pomysły szerokiej publiczności i pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych w świecie idei – podsumował Jürgen Barke.

 

Producent: Hager Polo Sp. z o.o.

O firmie Hager

Grupa Hager jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z zakresu rozdziału energii, automatyki budynku, osprzętu elektroinstalacyjnego oraz systemów prowadzenia przewodów. Firma buduje swoją pozycję w oparciu o kreatywność i innowacyjność. Jej produkty łączą w sobie nowoczesne technologie i ambitny design. Są proste w montażu, intuicyjne w obsłudze, a przy tym bardzo wytrzymałe. Dzięki unikalnej i zaawansowanej technicznie ofercie firmie Hager zaufało już tysiące odbiorców w ponad 95 krajach na całym świecie. Komponenty i rozwiązania marki Hager produkowane są w 23 zakładach produkcyjnych na świecie. Hager Group zatrudnia 11400 pracowników i generuje roczny obrót w wysokości 1,7 mld €.

Do grupy Hager należą między innymi takie marki jak: Daitem, Diagral, Efen i Elcom, a od momentu połączenia się Bocchiotti Group także Iboco, Inset, czy Steel Line. W 2012 roku do grupy Hager dołączyła firma Berker, wiodący europejski producent łączników, gniazd i rozwiązań automatyki budynku. Produkty marki Berker by Hager urzekają swoim wysublimowanym wzornictwem i poziomem technicznego zaawansowania. Wspólna oferta firm Berker i Hager budowana jest pod hasłem „Energy meets Design” oznaczającym, że wszystkie rozwiązania powstają w procesie twórczej komunikacji pomiędzy firmami, pracownikami, a przede wszystkim pomiędzy firmami a ich klientami. Więcej informacji na stronach: www.hager.pl i www.hagerhome.pl.