Kompozyt jest  wytrzymałym i odpornym materiałem, dzięki czemu nie wymaga od nas nadmiernej  uwagi. Ze względu na swoją sprężystość jest mniej podatny na uszkodzenia, co daje mu przewagę nad ceramiką. Natomiast za sprawą ścisłej powierzchni jest łatwy do utrzymania w czystości, co pozwala nam na oszczędność czasu podczas sprzątania.

Higiena w łazience

Łazienka to przestrzeń, w której dbamy o swoją higienę. Pomieszczenie to powinno więc być nieskazitelnie czyste. Jego codzienna eksploatacja, a także panujące w nim warunki mogą wpływać na estetykę tego wnętrza. Dlatego warto pamiętać, by przy aranżacji tej przestrzeni, wybierać produkty sprawdzone, odporne na wilgoć, bakterie, a także łatwe do utrzymania w czystości. Takie właściwości ma  kompozyt. Warto więc sięgnąć po niego, kupując umywalkę do łazienki.

Wyjątkowa struktura

W przeciwieństwie do wielu różnych surowców, powierzchnia umywalek kompozytowych jest bardzo gładka. Kompozyt posiada bardzo ścisłą powierzchnię, która nie zawiera mikrootworów, nazywanymi porami, w które mogłaby dostawać się woda i wilgoć, tworząc środowisko do rozwoju bakterii. Jest więc doskonałym rozwiązaniem, wykorzystywanym w przemyśle medycznym, ale też coraz częściej w łazienkach prywatnych. Popularność w tych ostatnich zyskuje także dzięki łatwości nadawania mu różnych kształtów, pasujących zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych przestrzeni.

Prosta pielęgnacja

Umywalki z kompozytu  przy odpowiednej pielęgnacji zachowają estetyczny wygląd przez długie lata. Należy je czyścić miękką gąbką oraz zwykłymi  środkami pielęgnacyjnymi, takimi jak mydło lub  płyny do czyszczenia oraz odkamieniania. Nie należy stosować preparatów, takich jak ścierne środki do czyszczenia czy ostre gąbki. Umywalki KAPPALA wykończone są  powłoką KAPSTONE, zdecydowanie bardziej odporną na zarysowania. Pielęgnacja jej, z pominięciem substancji oraz materiałów ściernych, daje gwarancje wieloletniego zadowolenia z pięknej powierzchni. Dbając o kompozyt, warto wystrzegać się również wszelkiego rodzaju kwasów oraz rozpuszczalników i żrących substancji, które mogłyby wejść w reakcje zarówno z surowcem, z którego wykonana jest umywalka, jak również bezpowrotnie zniszczyć chromowane elementy baterii oraz odpływu wody.

Szybka renowacja

Kompozyt posiada dużą plastyczność, przez co jest mniej podatny na uszkodzenia niż klasyczna ceramika. Zastosowanie specjalnie modyfikowanej powierzchni zewnętrznej (wspomniana powłoka KAPSTONE) gwarantuje, że umywalki wykonane z takiego materiału są mniej podatne na zarysowania oraz bardziej odporne na  odbarwienia niż inne produkty z konglomeratów. Niemniej w razie potrzeby można naprawić je niemal bezinwazyjnie i bezśladowo. W sytuacji powstania powierzchniowych rys lub zmatowienia materiału, można wypolerować go przeznaczonym do tego celu środkiem. Z kolei większych napraw powinien dokonać tylko wykwalifikowany pracownik. Pęknięcia należy zaszpachlować akrylową masą klejową, a duże ubytki uzupełnia się, wklejając identyczny materiał. Naprawione miejsce jest niemal nie do poznania.

Więcej informacji na temat kolekcji umywalek KAPPALA można znaleźć na stronie:  https://www.kappala.pl/#produkty

Dodatkowe informacje:

KAPPALA – właścicielem marki jest firma KEN, z siedzibą w Łodzi. Jej twórcy posiadają 20-letnie doświadczenie w produkcji armatury łazienkowej. Od 2  lat zajmują się produkcją urządzeń kompozytowych, dążąc do uzyskania jak najwyższej jakości oferowanych produktów.

Marka KAPPALA w swoich produktach wykorzystuje unikalną, polimerową powierzchnię KAPSTONE, która wykazuje się wyjątkową odpornością.

Właściciele są pewni jakości swoich produktów, dlatego oferują standardową, 10-cio letnią gwarancją na wszystkie swoje wyroby. Klienci otrzymują także unikatową Gwarancję Satysfakcji.

Więcej informacji na stronie www.kappala.pl.